Comarch Cracovia - Tauron Podhale Nowy Targ. Jednostronne derby Małopolski

Jacek Żukowski
Comarch Cracovia - Tauron Podhale Nowy Targ 4:1
Comarch Cracovia - Tauron Podhale Nowy Targ 4:1 Joanna Urbaniec
W derbowym meczu Polskiej Hokej Ligi Comarch Cracovia pewnie wygrała z Tauron Podhalem Nowy Targ 4:1.

Brynkus strzelał i... faulował

Krakowianie byli wyraźnym faworytem tej konfrontacji. I już na początku potwierdzili to. Już bowiem w 2 min – Brynkus z bliska wepchnął krążek do siatki. W ogóle ten zawodnik był bohaterem. Widać, że powołanie do kadry powołało na niego mobilizująco. Bizub w bramce gości musiał uwijać się jak w ukropie. Goście dość szybko mieli szansę zrewanżować się, bo 5-minutową karą został ukarany Brynkus. Ale w przewadze zagrali tylko przez 40 sekund, bo „złapali” też karę, ale 2-minutową.

„Pasy” przetrwały osłabienie. Gdy grano 4 na 4 dobrze spisał się golkiper gości, broniąc strzał Guli. Miejscowi zdecydowanie za często grali w osłabieniu. W 16 min próbował Neupauer, ale Zabolotny dobrze się spisał. W odpowiedzi po strzale Dudasa krążek musnął tylko boczną siatkę. Po chwili z bliska uderzał Słowakiewicz, ale bramkarz Cracovii był czujny. Na 13 s przed końcem tej odsłony goście znaleźli wreszcie sposób na krakowska obronę (grając w przewadze).

Pod dyktando Comarch Cracovii

Druga tercja zaczęła się od ataków Cracovii. I po ładnym rajdzie Bodrow pokonał Bizuba. Znakomicie spisał się Brynkus, który wyrwał się z własnej tercji i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. Ta odsłona toczyła się pod całkowitą kontrolą gospodarzy.
W ostatniej tercji „Pasy” podwyższyły rezultat po ładnym strzale Woroszyły, który nastąpił równo z końcem kary dla nowotarżanina.

Puchar Kontynentalny w Aalborgu

Dodajmy, że Światowa Federacja Hokeja (IIHF) wybrała gospodarza finału Pucharu Kontynentalnego, do którego awansowała Comarch Cracovia. Rywalizacja toczyć się będzie w duńskim Aalborgu od 7-9 stycznia 2022 r. z udziałem krakowian, ekipy gospodarzy, także Saryarki Karaganda (Kazachstan) oraz ekipy Homel (Białoruś)

Comarch Cracovia – Tauron Podhale Nowy Targ 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Bramki: 1:0 Brynkus (Csamango) 2, 1:1 Siuty (Tomasik, Kolusz) 20, 2:1 Bodrow (Ismagiłow, Woroszyło) 25, 3:1 Brynkus 35, 4:1 Woroszyło (Ismagiłow, Jacenko) 46
Cracovia: Zabolotny - Gula, Saur, Popiticz, Shirley, Nemec – Dudas, Muller, Ismagiłow, Bodrow, Woroszyło – Karlsson, Kinnunen, Brynkus, Jacenko, Csamango – Gosztyła, Augustyniak, Kamiński, Jezek, Bezwiński.
Podhale: Bizub – Tomasik, Mrugała, Bondaruk, Neupauer, Kolusz – Volrab, Szurowski, B. Wsół, Czwanczikow, Wielkiewicz – Sulka, P. Wsół, Worwa, Słowakiewicz, Siuty oraz Kamieniecki, Saroka, F. Kapica, Bochnak.
Sędziowali: P. Kasprzyk, P. Gabryszak. Kary: 17 - 6 min. Widzów: 700.