Comarch Cracovia walczy o udział w finałowym turnieju Pucharu Polski

Jacek Żukowski
Comarch Cracovia - Ciarko STS Sanok 5:3
Comarch Cracovia - Ciarko STS Sanok 5:3 Anna Kaczmarz
Comarch Cracovia w przedostatnim meczu drugiej rundy pokonała Ciarko STS Sanok. To bardzo cenna wygrana.

Walka o czwórkę

Chcąc awansować do najlepszej czwórki Pucharu Polski Comarch Cracovia musiała wygrać z Sanokiem (w turnieju finałowym zagrają najlepsze cztery drużyny po dwóch rundach) i liczyć co najmniej na 2 punkty we wtorkowym meczu z JKH. Wtedy plan się powiedzie. Tyszanie mają tez 27 punktów, ale trzeba im odjąć trzy za zwycięstwo z krakowianami, bo ten mecz rozegrano awansem w ramach trzeciej rundy rozgrywek.

Szybki gol "Pasów"

„Pasy” szybko przystąpiły do realizacji scenariusza, bo już w 12 s zdobyły gola – Gula uderzył z linii niebieskiej, a stojący przed bramką Miszczenko zmienił kierunek lotu krążka i zdobył gola. W 17 min goście mogli wyrównać – sam na sam był Bukowski, ale Zabolotny nie dał się pokonać .Po chwili Kapica z bliska zapakował krążek do bramki.
W II tercji Comarch Cracovia wykorzystała liczebną przewagę i było po meczu. Goście też grali 5 na 4, ale w tej tercji ani razu nie potrafili wtedy pokonać bramkarza „Pasów”.

Emocje w końcówce

Za to gospodarze znów potrafili wykorzystać okres, gdy mieli więcej zawodników na lodzie i Jezek zdobył czwartego gola. Sanoczanie odpowiedzieli bramką, gdy też grali w przewadze. Goście poszli za ciosem i niebawem Hentonnen zdobył drugiego gola. Sanoczanie uznali, że nie wszystko jeszcze stracone i Zabolotny musiał zwijać się jak w ukropie, broniąc wiele strzałów rywali. Ale Spesny też musiał interweniowąć po strzale Bodrowa i dobitce Woroszyły. Na nieco ponad minutę przed końcem goście postawili wszystko na jedną kartę, ściągając bramkarza. I chwilę później zdobyli kontaktowego gola. Na 13 s przed końcem Bodrow strzałem do pustej bramki zakończył marzenia gości o korzystnym rezultacie.

Comarch Cracovia – Ciarko STS Sanok 5:3 (2:0, 1:0, 2:3)
Bramki: 1:0 Miszczenko (Gula, Nemec) 12, 2:0 Kapica (Miszczenko, Saur) 18, 3:0 Nemec (Jezek) 29, 4:0 Jezek (Gula) 44, 4:1 Sawicki (Bukowski, Marva) 46, 4:2 Henttonen (Mokszancew) 49, 4:3 Henttonen (Mokszancew) 59, 5:3 Bodrow (Miszczenko, Kapica) 60.
Cracovia: Zabolotny – Gula, Saur, Miszczenko, Nemec, Kapica – Dudas, Muller, Ismagiłow, Bodrow, Woroszyło – Jezek, Kinnunen, Brynkus, Jacenko, Popiticz – Kamiński, Gosztyła, Augustyniak, Shirley, Csamango.
Sędziowali: B. Kaczmarek, S. Kłaczyński. Kary: 8 – 4 min. Widzów: 400.