Comarch Cracovia wreszcie zagrała u siebie, z Energą Toruń

Jacek Żukowski
Comarch Cracovia - Energa Toruń
Comarch Cracovia - Energa Toruń Anna Kaczmarz
Hokeiści Comarch Cracovii w meczu trzeciej kolejki ekstraklasy hokeja zmierzyli się z Energą Toruń.

Kibice zobaczyli zespół "Pasów" po ponad półrocznej nieobecności. To inny zespól, niż ten, który odpadał w ćwierćfinale poprzednich rozgrywek. Po dwóch porażkach w rzutach karnych w Nowym Targu i Sanoku przyszła bardzo bolesna weryfikacja z torunianami. Gospodarze byli wyraźnie słabsi i wysoki wynik, wcale nie jest zbyt wysoki. Miejscowi stracili nawet gola wtedy gdy grali w osłabieniu. Nie uniknęłi też utraty goli w okresach gry w osłabieniu (dwie bramki).

podopieczni trenera Rudolfa Rohaczka mają wciąż kłopoty ze skutecznością - tak było w minionym sezonie, choć wtedy była to inna drużyna, tak było i teraz. Tylko w pierwszej tercji gospodarze mogli zagrozić przeciwnikom - uderzenia Franka nie znalazły jednak drogi do siatki.

Bramkarz krakowian - Petrasek - od początku był w opałach - pojedynek z Salorantą wygrał, w innej sytuacji dopisało mu szczęście, gdy do pustej bramki nie trafił Fieofanow. Minutę później gracz gości jednak nie pomylił się.

Goście całkowicie zdominowali Comarch Cracovię w kolejnej odsłonie, posypały się bramki. Nawet gdy grali w osłabieniu, byli w stanie pokonać krakowskiego bramkarza po koszmarnym błędzie defensywy. W ostatniej odsłonie już się nic nie zmieniło. "Pasy" doznały bolesnej porażki.

Comarch Cracovia - Energa Toruń 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Bramki: 0:1 Bondaruk (Kalinowski, Szkodienko) 16, 0:2 Saloranta (Smirnow) 24, 03: Szabanow (Fieofanow) 30, 0:4 Szabanow (Sierguszkin, Fieofanow) 38, 0:5 Smirnow (Szabanow, Sierguszkin) 45.
Sędziowali: Robert Długi, Mateusz Niżnik. Kary: 22 - 14 min. Widzów: 600.