Comarch Cracovia wyrównała straty po bitwie w Toruniu

Jacek Żukowski
Energa Toruń - Comarch Cracovia
Energa Toruń - Comarch Cracovia cracovia.pl
Po dwóch meczach ćwierćfinałowych fazy play-off Comarch Cracovia remisyje z Energą Toruń 1:1. W niezwykle wyrównanym meczu przechyliła szalę na swoją korzyśc w końcówce. W sobotę i niedzielę rywalizacja w Krakowie.

Wet za wet w Toruniu

Drugi mecz ćwierćfinałowy zaczął się podobnie, jak poprzedni od obustronnych ataków. Było mnóstwo strzałów i sytuacji bramkowych, co chwilę Pieriewozczikow i Svensson musieli odbijać krążki. Atomowym uderzeniem popisał się np. Jezek, trafiając w bark golkipera. Co ważne, „Pasy” starały się grać czysto, bez kar, co jest ich przywarą. Na początku II tercji doskonałej sytuacji na zdobycie gola nie wykorzystał Kapica, przenosząc krążek nad bramką. Z kolei pod bramką krakowską było groźnie po strzale Rożkowa, ale świetną interwencją popisał się krakowski golkiper. Gra była czysta, a w strzałach było 17 do 19. ~

Konsekwencja Cracovii

Na początku III tercji na ławkę kar powędrował Brynkus, ale goście obronili się, grając w czwórkę. Potem Franek mógł ich uszczęśliwić, ale przeniósł krążek nad poprzeczką, z kolei uderzenie Brynkusa obronił bramkarz. Wreszcie „Pasy” dopięły swego – uderzał Kostromitin, a Tiala zmienił tor lotu krążka i zdobył gola! Gdy podwyższył Nejezchleb, strzelając na raty, stało się jasne, że krakowianie wygrają. W końcówce gospodarze wycofali bramkarza, ale nawet w przewadze 6 na 4 nie dali rady. W strzałach było 32 do 32!
Teraz rywalizacja przenosi się do Krakowa, mecze w sobotę i niedzielę.

Energa Toruń – Comarch Cracovia 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Bramki: 0:1 Tiala (Kostromitin, Nemec) 53, 0:2 Nejezchleb (Gula, Franek) 56
Cracovia: Pieriewozczikow – Dudas, Ignatowicz, Brynkus, Welsh, Csamango – Kostromitin, Saukko, Oksanen, Nemec, Tiala – Gutwald, Doherty, Murphy, Goodwin, Kapica – Gula, Saur, Nejezchleb, Jezek, Franek.
Sędziowali: B. Kaczmarek, S. Kryś. Kary: 0 – 4 min. Stan play-off: 1:1.