Comarch Cracovia wytrzymała próbę nerwów w Sosnowcu

Jacek Żukowski
Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia 1:2
Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia 1:2 Anna Kaczmarz
Krakowianie po ostatniej wpadce w Sanoku (3:7) chcieli się zrehabilitować za tamto niepowodzenie. I udało im się to w Sosnowcu, bo pokonali Zagłębie 2:1.

Początek meczu nie ułożył się jednak po ich myśli – gdy grali w podwójnym osłabieniu, stracili gola. W 15 min w sytuacji sam na sam z bramkarzem był Bodrow, ale Fiłonienko nie dał się pokonać. W ostatniej minucie tej tercji Shirley po podaniu Nemca doprowadził do remisu.

Mecz miał wyrównany przebieg w II tercji, obie strony mogły zdobyć gola, ale dobrze prezentowali się obaj bramkarze. Bardzo dobrej okazji nie wykorzystał Nemec, potężnie strzelał też Dudas, a ze strony gospodarzy Wasiljew, zaś w końcówce tercji w słupek uderzył Baszyrow.

W III tercji oba zespoły szukały decydującego trafienia. Próbował Nikiforow, a w odpowiedzi Dudas. Wreszcie, po błędzie Krawczyka, który stracił krążek Ismagiłow wykorzystał sytuację.

Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, próbował Dubinin, ale Pieriewozczikow nie dał się pokonać. Potem zagrali 5 na 4. Miejscowi przycisnęli, uderzał Baszyrow, ale niecelnie. Goście przetrwali, a w ostatnich minutach sami zagrali w przewadze, nawet w podwójnej. Rezultat już jednak się nie zmienił.

Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Bramki: 1:0 Nikiforow (Wasiljew) 6, 1:1 Shirley (Nemec) 20, 1:2 Ismagiłow 47.
Cracovia: Pieriewozczikow - Gula, Saur, Popiticz, Shirley, Nemec – Dudas, Muller, Ismagiłow, Bodrow, Woroszyło – Karlsson, Kinnunen, Brynkus, Jacenko, Bezwiński oraz Gosztyła, Kamiński, Jezek.
Sędziowali: P. Breske, S. Kryś. Kary: 7 - 10 min. Widzów: 200.