Comarch Cracovia zaczęła sezon od zwycięstwa, choć Kadra PZHL grała ambitnie

Jacek Żukowski
Comarch Cracovia pokonała Kadrę PZHL U 23
Comarch Cracovia pokonała Kadrę PZHL U 23 Joanna Urbaniec
W pierwszy meczu sezonu hokeiści Comarch Cracovii uporali się z Kadrą PZHL.

W nowy sezon wicemistrzowie Polski Comarch Cracovia wkroczyli z nowymi zawodnikami, krakowskiej publiczności zaprezentowali się Czesi Jiri Gula i Michal Barta oraz Słowak Ondrej Mikula. Napastnicy wpisali się na listę strzelców.
Rywale dzień wcześniej grali w Gdańsku i ulegli Lotosowi PKH 1:9. 90 procent tych zawodników zjawiło się w Krakowie, trener Grzegorz Klich dokonał tylko kilku zmian.

– Nie wiadomo jaki to rywal – mówił przed meczem trener Comarch Cracovii Rudolf Rohaczek. - Dla nas próbą generalną będzie wtorkowy mecz z Tychami, choć oczywiście nie lekceważymy rywala.

W Cracovii nie mógł zagrać kontuzjowany Miroslav Jachym, a po długiej rekonwalescencji wrócił Mateusz Rompkowski.
Można było zakładać wysokie zwycięstwo „Pasów”. Od pierwszej minuty „siedli” na rywalu, próbowali m.in. Damian Kapica i Barta, ale Maciej Miarka w bramce Kadry spisywał się bez zarzutu. Gdy wydawało się, że zachowa czyste konto w I tercji, kapitalną akcję przeprowadził Kapica, który wyłożył krążek Michalowi Vachovcowi, który „huknął” pod poprzeczkę. Krakowianie mieli znaczną przewagę, ale chcieli z krążkiem wjechać do bramki, w wielu akcjach zbyt „kombinowali”.

Kibice Comarch Cracovia

Fani hokejowej Cracovii mogli nacieszyć się bramkami swoich ...

Nie potrafili wykorzystać nawet okresów gry w przewadze. Tymczasem jeden z nielicznych wypadów gości zakończył się strzałem Michała Zająca pod poprzeczkę.

Krakowianie objęli ponownie prowadzenie po kapitalnym strzale Barty z nadgarstka przed końcem tercji, gdy grali w osłabieniu.
Szybko zdobyta bramka po 7 s gry w przewadze na początku ostatniej odsłony rozstrzygnęła już losy meczu. Kolejnego gola gospodarze także zdobyli podczas gry w przewadze. Młodzieży wyraźnie zaczęło brakować już sił. Kolejne bramki były już kwestią kolejnych minut. Na wygraną w dwucyfrowych rozmiarach Cracovii zabrakło czasu.

Comarch Cracovia – Kadra PZHL U23 7:1 (1:0, 1:1, 5:0)
Bramki: 1:0 Vachovec (Kapica) 19, 1:1 Zając (Mularczyk) 33, 2:1 Barta (Bychawski) 39, 3:1 Brynkus (Drzewiecki) 42, 4:1 Mikula (Jezek, Vachovec) 48, 5:1 Vachovec (Kapica, Jezek) 52, 6:1 Domogała (Brynkus, Rompkowski) 53.
Cracovia: Kopriva – Kruczek, Bychawski, Bepierszcz, Kalinowski, Barta – Dąbkowski, Jezek, Kapica, Vachovec, Mikula – Rompkowski, Gula, Drzewiecki, Domogała, Brynkus – Musioł, Gajor, Kamiński, Bryniczka, Dziurdzia.
Sędziowali: Paweł Kosidło, Kamil Bryniarski. Kary: 2 i 16 min. Widzów: 400.

Comarch Cracovia zaczyna ligę. Poznaj kadrę wicemistrzów Pol...