Comarch Cracovia znów rozstrzygała mecz w rzutach karnych!

Jacek Żukowski
Lotos PKH Gdańsk pokonał Comarch Cracovię 2:1 po karnych
Lotos PKH Gdańsk pokonał Comarch Cracovię 2:1 po karnych Aneta Żurek
Spotkanie w Krakowie rozstrzygnęła dogrywka (3:2 dla gdańszczan), teraz o wyniku decydowały karne. Kolejne w tym sezonie, jakie przychodzi strzelać „Pasom”.

Dla Cracovii była to próba generalna przed Pucharem Kontynentalnym, który od piątku do niedzieli odbędzie się w Krakowie, a rywalami „Pasów” będą Bejbarys Atyrau z Kazachstanu, białoruskiNioman Grodno oraz ukraiński Donbas Donieck. Do składu wrócił po długotrwałej kontuzji Michal Vachovec co spowodowało kilka zmian w poszczególnych formacjach.

Cracovia ma ogromne problemy ze zdobywaniem bramek i ta prawidłowość też się uwidoczniła w tym meczu. Plusem było to, że wiele też nie straciła. W I tercji okazji strzeleckich było mało, próbował m.in. Drzewiecki, wychowanek Stoczniowca Gdańsk, który awansował do I ataku – bez efektów, Uderzenia Jachyma i Kapicy tez nie przyniosły rezultatów. Dobrze broniącemu Kowalówce udawało się zachowywać czyste konto do 24 min, wtedy to gdy gospodarze grali w przewadze,pokonał go Polodna, który zmienił kierunek loty krążka po strzale Tieslukiewicza - „guma” między parkanami bramkarza wpadła do siatki.

„Pasy” wyrównały 10 min później po okresie ich przewagi. Gula strzałem w róg zmieścił krążek w gdańskiej bramce. Mimo wielu prób żadnej ze stron nie udało się już zdobyć gola, choć bliski tego był Drzewiecki, który trafił w słupek. Dogrywka nie przyniosła zmiany wyniku. O wszystkim decydowały więc rzuty karne, które krakowianie przegrali 2:3.

Trener Rudolf Rohaczek pracuje w Comarch Cracovii już 19 lat!

Młodzież Cracovii

Młodzi hokeiści Cracovii trenują aż miło [ZDJĘCIA DRUŻYN i ZAWODNIKÓW]

Lotos PKH Gdańsk - Comarch Cracovia 2:1 po karnych (0:0, 1:1, 0:0, d. 0:0, k: 3:2)
Bramki: 1:0 Polodna (Tieslukiewicz, Vitek) 24, 1:1 Gula (Kapica) 34, 2:1 Polodna (decydujący karny) 65.
Cracovia: Kowalówka – Jachym, Musioł, Mikula, Jezek, Drzewiecki – Kruczek, Bychawski, Bepierszcz, Vachovec, Kapica – Rompkowski, Gula, Trvdoń, Domogała, Brynkus – Dąbkowski, Gajor, Kamiński, Bryniczka, Bezwiński.
Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Włodzimierz Marczuk. Kary: 2-4 min. Widzów: 1200.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani