Comarch Cracovia. Zwycięska seria trwa, jest awans w tabeli

boch
Anna Kaczmarz
Comarch Cracovia pokonała w Gdańsku ekipę Lotosu 3:1. Czwarte z rzędu zwycięstwo pozwoliło "Pasom" awansować na 6. miejsce w tabeli, dotychczas zajmowane przez gdańszczan.

Pierwsza - i jedyna - kara nastąpiła dopiero w 52 minucie, ale wcale nie był to mdły mecz. "Pasy" zaczęły go świetnie, bo już po 69 sekundach objęły prowadzenie: Tomas Fucik odbił krążek po strzale Filipa Drzewieckiego, a Ondrej Mikula wykonał skuteczną poprawkę. Miroslav Kopriva dbał o utrzymanie prowadzenia (w I tercji obronił 11 strzałów), po czym Tomi Leivo je podwyższył.

W drugiej tercji inicjatywę przejęli gdańszczanie, co przełożyło się na trafienie Vladislav Havlika w "okienko" i zmniejszenie dystansu. W Cracovii na koniec tej odsłony szansę miał Mateusz Bepierszcz, lecz Fucika nie pokonał. Zrobił to natomiast w 45 min Adam Domogała, z dobitki po uderzeniu Macieja Kruczka.

Lotos Gdańsk - Comarch Cracovia 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Bramki: 0:1 Mikula (Drzewiecki) 2, 0:2 Leivo (Kapica, Rompkowski) 17, 1:2 Havlik (Steber, Vitek) 29, 1:3 Domogała (Kruczek, Drzewiecki) 45.
Cracovia: Kopriva - Rompkowski, Gula, Leivo, Urban, Kapica - Stebih, Jeżek, Bepierszcz, Bahensky, Trvdon - Bychawski, Kruczek, Mikula, Drzewiecki, Domogała - Dąbkowski, Musioł, Gajor, Bryniczka, Kamiński.
Sędziowali: S. Kryś (Katowice) i B. Kaczmarek (Bytom). Kary: 2 - 0 min. Widzów: 1500.

Cracovia. Piłkarze, którzy odeszli latem 2019. Jak grają w n...