Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Coraz bliżej zmian w Polskim Radiu. A co z TVP Kraków?

Piotr Subik
Przemysław Bolechowski pracował w Radiu Alex w Zakopanem i Radiu Echo w Nowym Sączu. Od 2003 r. jest związany z Radiem Kraków, był nawet jego dyrektorem programowym
Przemysław Bolechowski pracował w Radiu Alex w Zakopanem i Radiu Echo w Nowym Sączu. Od 2003 r. jest związany z Radiem Kraków, był nawet jego dyrektorem programowym facebook/Przemek Bolechowski
Media publiczne. Przemysław Bolechowski ma największe szanse na objęcie stanowiska prezesa Radia Kraków. Kandydatów na szefa Krzemionek jest co najmniej troje. Żaden pewny

Jak dowiedział się nieoficjalnie „Dziennik Polski”, decyzja o nominacji Przemysława Bolechowskiego na prezesa Radia Kraków leży od ubiegłego tygodnia na biurku ministra skarbu państwa Dawida Jackiewicza. Ale nie wiadomo, kiedy i w jakim trybie zostanie ogłoszona. Dotychczas było bowiem tak, że kandydata na prezesa rozgłośni regionalnej Polskiego Radia wskazywała jej rada nadzorcza, a zatwierdzała ostatecznie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Wskutek zmian wprowadzonych przez PiS - teraz taka decyzja należy do ministra, któremu radio podlega jako spółka skarbu państwa.

- Nie będę tego komentował - powiedział nam wczoraj Bolechowski pytany o swoją przyszłość zawodową. I trudno się temu dziwić, bo od lat jest korespondentem Radia Kraków w Zakopanem, a powołanie go na stanowisko oznacza odejście dotychczasowego prezesa Marcina Pulita.

Bolechowski jest związany z branżą radiową od 1991 roku. W latach 1995-97 był szefem redakcji muzycznej Radia Alex w Zakopanem. Od 1997 r. do 2002 r. pracował jako reporter, dziennikarz i prezenter w sądeckim Radiu Echo, jednocześnie pełnił funkcję członka Rady Programowej tej rozgłośni. Z Radiem Kraków związany jest nieprzerwanie od 2003 r.

Od stycznia 2010 r. do sierpnia 2011 r. był nawet dyrektorem programowym i zastępcą redaktora naczelnego.

Na stronie rozgłośni w oficjalnej notce napisano o nim: „Z wykształcenia politolog, z zamiłowania entomolog i badacz tatrzańskiej fauny i flory z uwzględnieniem turystów. Zdaniem wielu: nicpoń i utracjusz”. Bolechowski był też współpracownikiem podhalańskiego wydania „Gazety Krakowskiej”.

- Odkąd przestał być dyrektorem programowym i zastępcą naczelnego, to, czym się zajmował, robi teraz kilka osób - mówi nam jeden z pracowników Radia Kraków.

- Widziałem „Bolka” w weekend pod skocznią w Zakopanem, robił to, co zawsze. Nie wyglądał na człowieka, który miałby za chwilę zostać prezesem. Nie zauważyłem też, żeby wcześniej był jakoś politycznie aktywny w Zakopanem, więc taka nominacja to dla nas zaskoczenie - opowiada lokalny dziennikarz z Zakopanego.

Przez ostatnie miesiące na liście potencjalnych kandydatów na prezesa Radia Kraków pojawiło się przynajmniej kilka nazwisk, m.in. byłych prezesów Andrzeja Knapika, Mariusza Bartkowicza i Dobrosława Rodziewicza, a także krakowskiego aktora, literata i kompozytora Leszka Długosza oraz byłego dyrektora Krakowskiej Fundacji Dziennikarzy Merkuryusz Wojciecha Marchewczyka.

Skróciła się też lista potencjalnych kandydatów na dyrektora Telewizji Kraków.

Leszka Dziurę mieliby zastąpić: obecna szefowa „Kroniki” Magdalena Drohomirecka; Miłosz Horodyski, dziennikarz TVP Kraków, a wcześniej Radia Kraków, a także Piotr Legutko, szef krakowskiego oddziału tygodnika „Gość Niedzielny”, a wcześniej m.in. redaktor naczelny „Dziennika Polskiego” i zastępca dyrektora Agencji Informacji TVP.

[

](http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/studniowki2016/ "<centre></centre>")

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski