Coraz dalej od "ósemki"

BOCH
1-0 Kotlorz 19, 2-0 Mirocha 22, 3-0 Kotlorz 26, 4-0 Pohl 27, 4-1 M. Dubel 31, 5-1 Szoke 34, 5-2 Koszarek 40, 6-2 Szoke 58.

Ekstraklasa hokeja - o miejsca 7.-10.: Naprzód Janów - KTH Krynica 6-2 (1-0, 4-2, 1-0)

Sędziował Maciej Pachucki (Gdańsk). Kary: 10 -**30 min. Widzów 700.Naprzód: Zając; Bednarek, Karafiat, Mirocha, Kosecki, Mleko; Kotlorz, Bućek, Szoke, Pohl, Haluch; Kulig, Szymański, Fonfara, Gryc, Jóźwik; Gąska, Działo, Węgrzyn, Ł. Zimka, Elżbieciak. KTH: A. Ziaja; Ćop, Bogdań, M. Dubel, Caban, Valentik; D. Kruczek, Smreczyński, Zasadny, Koszarek, Ł. Batkiewicz; Zieliński, Tyczyński, Żołnierczyk, Piksa, Horowski; Waśko, D. Dubel, Brocławik, Zabawa.
Pierwsza tercja to walka i nieskuteczne ataki kryniczan. Jedynego gola, tuż przed końcem tej odsłony, zdobyli gospodarze. Druga tercja zaczęła się dla KTH najgorzej jak mogła. W ciągu pięciu minut goście stracili aż trzy bramki. Przy stanie 4-0 dla Naprzodu KTH zerwał się do walki. Po ładnej akcji całego zespołu bramkę zdobył Mateusz Dubel. Kiedy wydawało się, że coś dobrego zaczyna się dziać w szeregach kryniczan, Andrej Szoke, były supersnajper KTH, strzelił piątą bramkę dla miejscowych.
Przegrana w Janowie może kosztować bardzo drogo zespół krynicki. Do końca w tej fazie rozgrywek pozostało już tylko 7 meczów. Żeby znaleźć się w "ósemce", trzeba wygrać prawie wszystkie z nich. Inna sprawa, że do Janowa zespół KTH pojechał bardzo poturbowany po meczu w Sanoku - aż czterech zawodników odniosło kontuzje po atakach rywali. Jakby tego było mało, pod koniec meczu z Naprzodem krążkiem w twarz dostał Grzegorz Horowski i wylądował w szpitalu.
-Wielka szkoda tego meczu, bo popierwszej tercji byliśmy pełni optymizmu - powiedział trener KTH Petr Kremem. - Później zaczęły się dziać dziwne rzeczy. W__całym meczu aż 15 zawodników KTH otrzymało kary po__2 minuty. Nie da się grać tylko połowę meczu w____pełnym składzie.
(JEC) **

PORAŻKA TYSZAN

W**rozegranym awansem meczu grupy mocniejszej porażkę w**Toruniu poniósł wicelider -**GKS Tychy.**

O miejsca 1.-6.

TKH Toruń -**GKS Tychy 3-1 (1-0, 1-1, 1-0).** Bramki: 1-0 Furo 1, 1-1 Belica 30, 2-1 Chrzanowski 36, 3-1 Marmurowicz 42. Kary: 18-28 min.