Coraz lepszy Borowicz

(PIET)
Żużel. W turnieju ostatniej, IV rundy Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski (grupa II) rozegranym na torze w Rybniku zespół „Jaskółek” zajął 3. miejsce.

Tarnowianie już wcześniej zapewnili sobie awans do półfinału MDMP, mimo to podczas zawodów w Rybniku do końca walczyli o 2. miejsce w turnieju.

W bezpośredniej rywalizacji z zespołem spod Jasnej Góry „Jaskółki” wystąpiły w najsilniejszym składzie i miały dużą szansę na sukces. Ostatecznie bieg ten zakończył się remisem 3:3. Wygrał najlepszy zawodnik Unii Mateusz Borowicz, jednak Ernest Koza zanotował upadek i został wykluczony z powtórzonego wyścigu.

– Po pierwszej części sezonu, która ze względu na kontuzje kręgosłupa i kolana była dla mnie kompletnie nieudana, teraz powoli wracam do wysokiej formy. Obok dobrej jazdy w rozgrywkach juniorskich, chcę także powalczyć miejsce w składzie drużyny ligowej i z dobrej strony pokazać się w __meczach Enea Ekstraligi – przyznał Borowicz.

Turniej w Rybniku był ostatnią eliminacją w grupie II, z której awans do półfinału (12 sierpnia) wywalczyło pięć najlepszych drużyn.

Wyniki: 1. ŻKS ROW Rybnik 27 pkt; 2. SCKM Włókniarz Częstochowa 24; 3. Grupa Azoty Unia Tarnów 23 – Borowicz 11 (2, 3, 3, 3), Dąbrowski 5+1 (0, 3, –, 2*), Koza 5+1 (2* ,– ,3 ,w), Matura 2 (w, 2); 4. PGE Marma Rzeszów 17; 5. KMŻ Lublin 13; 6. KSM Krosno 11; 7. Speedway Wanda Instal Kraków 5.