1 1 połowa

Górnik Zabrze

0

0 1 połowa

• Koniec meczu. To już pewne: Cracovia zostaje w ekstraklasie. W kolejnej edycji na pewno zagra także Górnik.

• Niemczycki ratuje Cracovię! W ostatniej akcji obronił strzał!

• Chudy pobiegł do rzutu wolnego, a Górnik wywalczył korner.

• Trener Probierz apeluje do piłkarzy o krycie. Jest szansa na czwarty mecz z rzędu bez straconej bramki.

• Sędzia doliczył cztery minuty.

• Z dystansu uderzył Kosecki. Nad poprzeczką. Zabrakło z dwóch metrów.

• Boakye z kartką. Zatem jedenastka żółta pokazana przez sędziego z Wejherowa.

• W końcówce Górnik stawia na płaskie dośrodkowania Janży.

• POPRZECZKA! Co za pech Boakye.

• Często obrazek tego meczu: cracovia

• Rostkowski za Manneha.

• Zatem dziesięciu zawodników zostało ukaranych kartkami.

• ... oraz van Amersfoorta.

• Kartki dla Gryszkiewicza...

• To Kosecki ucierpiał po faulu Manneha.

• Słaby strzał Cracovii z dystansu. Kartka dla Manneha. Trwają przepychanki na boisku, którym sędzia się tylko przygląda.

• Kartka dla Jimeneza po faulu na van Amersfoorcie.

• Górnik za wszelką cenę próbuje wyrównać. Ma przewagę.

• Niecelny strzał Górnika. Niemczycki nawet nie interweniował.

• Schodzi Sadiković. Za niego Dimun.

• Sadiković ma problemy. Trzecia kontuzja?

• Dobrze ustawiony Niemczycki broni strzał Jimeneza.

• Boakye za Sobczyka. Może dziś strzeli pierwszego gola?!

• Zablokowany strzał Jimeneza.

• Czwarta zmiana w Cracovii. Kosecki za Hankę.

• Loshaj z wolnego. Piłka zostaje podbita przez mur, Chudy mimo oślepiającego słońca broni strzał bez najmniejszego problemu.

• Wiśniewski przerwał akcję Piszczka - kartka.

• Kartka dla Kubicy. On tak jak Alvarez pauzuje w 29. kolejce.

• Janża bezpośrednio na bramkę, ale trafił w boczną siatkę.

• Masouras minął Rochę, a potem został sfaulowany. Kartka i wolny dla Górnika na wysokości pola karnego.

• Górnik rozkręcił się na dobre. Cracovia "stoi".

• Jimenez wzięty w kleszcze przez trzech rywali. Źle zachował się Sobczyk. Gdyby inaczej wybiegł do akcji, Hiszpan może miałby asystę, a Górnik wyrównanie.

• Wiśniewski pod presją dwóch rywali. W porę wycofuje do Chudego.

• No i Siplak zszedł. Za niego Piszczek.

• Efektownie uderzył Siplak. Po jego piętce piłka przelatuje nad bramką. Dośrodkował Loshaj - z wolnego.

• Fatalnie Jimenez! Z bliska przegrywa pojedynek z bramkarzem. Kapitalnie podał mu Nowak, który ma prawo czuć się "ograbionym" z asysty.

• Jimenez dziś bez formy. Źle podaje na 35. metrze.

• Inne jest nastawienie Górnika w tej połowie. Przede wszystkim piłkarze więcej walczą i wyżej atakują Cracovię.

• Akcję Cracovii przerywa gwizdek sędziego. Loshaj przyjął ręką.

• Trener Brosz napędza drużynę. Szybko podał piłkę, która wyszła na aut.

• Hanca cierpi na boisku.

• Gra toczy się dalej. Od środka wznowiła Cracovia.

• A Loshaj wszedł za Alvareza.

• Z kolei w Górniku wchodzi Masouras. Zmienia Paluszka niemczycki

• Nie ma co ryzykować. Niemczycki w miejsce Hrosso.

• Koniec pierwszej połowy po dwóch doliczonych minutach. Cracovia prowadzi po szybko strzelonym golu. Gra lepiej od Górnika.

• Siplak ryzykuje. Kolejny faul, choć na koncie kartka.

• Główka Rodina po stałym fragmencie - nieudana.

• Tym razem kartka dla Siplaka...

• Gra się zaostrza, to i sypią się kartki. Sobczyk z żółtą.

• Alvarez dostał kartkę. W następnej kolejce nie zagra.

• Jimenez strzela obok lewego słupka. Za słaba próba. Nawet nie wiadomo czy strzelał, czy może podawał.

• Dlaczego nie jest 2:0?! To wie jedynie van Amersfoort. Po wznowieniu z autu Holender uderza nad poprzeczką.

• W strzałach 2-2, w strzałach celnych 1-1, na tablicy świetlnej 1-0. Mecz na razie nie stoi na wysokim poziomie...

• Cracovia naciska. W ostatnich dwóch szansach zabrakło dokładności.

• Zbyt słaby strzał Jimeneza. Niemczycki już zawiązywał sznurówki, ale na razie zmiana w bramce Cracovii została wstrzymana.

• Na razie Hrosso kontynuuje grę. Wykonuje nawet piątkę.

• Skąd wziął się problem bramkarza? Otóż Hrosso próbował ratować piłkę przed rożnym dla Górnika. Zrobił to w ostatniej chwili i najwyraźniej coś naciągnął.

• Hrosso ma jakiś problem z kolanem. Możliwa zmiana. Niemczycki rozgrzewa się.

• Nie powiodła się akcja Górnika. Sobczyk nie porozumiał się z Nowakiem.

• Alvarez za krótko z rzutu rożnego.

• Znów atakowała Cracovia. Dopiero interwencja Wiśniewskiego zakończyła akcję.

• hanca

• Hanca po strzelonym golu zbiegł do ławki, by chwycić za pamiątkową koszulkę:

• Dodajmy, że Hanca po raz kolejny upamiętnił zmarłego pięć lat temu Patricka Ekenga, kameruńskiego piłkarza Dinama Bukareszt, który zmarł na boisku z powodu ataku serca.

• Z tak bliskiej odległości Hanca zdobył czwartą bramkę w sezonie: hanca

• Kilka krótkich podań pod bramką Cracovii. To decydujące okazuje się złe. Od bramki Hrosso.

• Poszukiwanie Alvareza. Piłka dochodzi do Niemca, ale nie została dograna w tempo. Akcja kończy się wymuszoną stratą.

• Zbyt wysoko nogę podniósł Manneh. Faul w środku pola.

• Górnik chciałby się szybko odgryźć, ale na razie nie stworzył bramkowej okazji.

• Taki wynik po ostatnim gwizdku pieczętuje utrzymanie Cracovii.

• Jak do tego doszło? Cracovia przechwyciła piłkę na połowie Górnika. Alvarez piętką wypuścił van Amersfoorta, a ten oddał piłkę Hance, który dopełnił w polu karnym formalności.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Cracovii! Hanca z bliska.

• Od środka goście. Gramy!

• Cracovia w biało-czerwonych pasach, Górnik na czarno.

• Piłkarze pojawili się na boisku, z głośników leci hymn Cracovii.

• W Krakowie wyszło słońce. Jest około 10 stopni Celsjusza. cracovia

• Niewykluczone, że po sezonie przynajmniej jedna z tych drużyn zmieni trenera. Probierz pracuje w Cracovii od czerwca 2017 roku, zaś Brosz w Górniku od połowy 2016.

• W zeszłej kolejce Cracovia bezbramkowo zremisowała w derbach z Wisłą. Górnik przegrał u siebie z Wisłą Płock. To był jego szósty mecz z rzędu bez wygranej.

• Już wkrótce początek meczu przy Kałuży. W przypadku zwycięstwa Cracovia zapewni sobie utrzymanie w lidze. Górnik nie walczy o nic więcej jak o środek stawki.

• Ławka rezerwowych Górnika: Kudła, Masouras, Koj, Michalski, Wojtuszek, Eizenchart, Rostkowski, Prochazka, Boakye.

• Ławka rezerwowych Cracovii: Niemczycki, Dimun, Szymonowicz, Zaucha, Fiolić, Loshaj, Kosecki, Myszor.

DW

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Cracovia - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i STREAM ©Lucyna Nenow / Polska Press

Cracovia - Górnik Zabrze ONLINE. 28. kolejkę PKO Ekstraklasy kończymy w Krakowie, gdzie walcząca o utrzymanie drużyna Pasów podejmie będącego w poważnym kryzysie Górnika. Zespół Michała Probierza zanotowała w trzech ostatnich spotkaniach wygraną i dwa remisy. Górnik nie zdołał wygrać od połowy marca. Gdzie oglądać mecz Cracovia - Górnik? Sprawdź!

Cracovia - Górnik ONLINE

W poniedziałek 3 maja walcząca o utrzymanie Cracovia zmierzy się z przeżywającym głęboki kryzys Górnikiem Zabrze. Czy pod Wawelem zespół Marcina Brosza przypomni sobie, że umie grać w piłkę i powstrzyma ześlizgiwanie się w tabeli PKO Ekstraklasy? O to może być bardzo trudno, bo zespół z Zabrza ma duży problem w strzelaniu goli i pilnowaniu dostępu do własnej bramki.

Górnik Zabrze nie wygrał w lidze już od sześciu meczów i mocno obsunął się w ekstraklasowej tabeli. Na zespół Marcina Brosza spływa fala krytyki i rozczarowania i w starciu rozpaczliwie szukającą punktów potrzebnych do zapewnienia sobie utrzymania faworytami będą prowadzeni przez Michała Probierza gospodarze, którzy nie przegrali od trzech spotkań.

Kłopoty sprawia m.in. Richmond Boakye, którego duże nazwisko i umiejętności miały pomóc w walce o europejskie puchary. Boakye gra regularnie, ale nie ma jeszcze w naszej lidze ani jednego trafienia, choć w każdym spotkaniu ma po kilka okazji. W przegranym przez Górnik meczu z Wisłą Płock gospodarze mieli mnóstwo szans w pierwszym kwadransie drugiej połowy. Ich przewaga znacznie stopniała, gdy Nafciarze ten jeden raz pojawili się na ich połowie i zdobyli bramkę. Wisła ostatecznie wygrała 2:0, a Górnik po raz kolejny był nieskuteczny.

Cracovia może mówić o uciekaniu sprzed topora. Jako że Stal Mielec zanotowała dwa zwycięstwa z rzędu i Podbeskidzie też regularnie punktuje, zespół Michała Probierza po prostu musiał zdobywać cenne punkty, aby uniknąć desperackiej walki o utrzymanie. Na razie przewaga nad Góralami wynosi cztery punkty, choć ci mają jeszcze do rozegrania spotkanie z Piastem.

Jeśli chodzi o postawę Pasów, zdobycz punktowa wygląda lepiej niż rezultaty. Ostatnie trzy mecze Cracovii to dwa bezbramkowe remisy i skromna wygrana nad Wisłą Płock (1:0). W ostatnich 270 minutach w meczach Cracovii padł więc jeden gol. Czy możemy więc spodziewać się widowiska wątpliwej jakości?
Oglądaj mecz Cracovia - Górnik Zabrze w Player.pl >>>

NIE ZAGRAJĄ:

Krakowianie zagrają bez Kamila Pestki, Michala Gardawskiego, Rivaldinho i Pelle van Amersfoorta. W zespole Marcina Brosza są już wszyscy zawodnicy, łącznie z kontuzjowanymi wcześniej Alasaną Mannehem i Michałem Kojem.

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Cracovia: Hrosso - Rapa, Rodin, Marquez, Rocha - Sadiković, Lusiusz - Kosecki, Dimun, Hanca - Alvarez
Górnik: Chudy - Paluszek, Wiśniewski, Gryszkiewicz - Prochazka, Manneh, Pawłowski, Nowak, Janża - Krawczyk, Jimenez

Cracovia - Górnik TRANSMISJA TV

Spotkanie Cracovia - Górnik Zabrze zaplanowano na poniedziałek, 3 maja o godz. 17:30. Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3 (komentarz z audiodeskrypcją). Internetowy stream online dostępny jest na platformach ncplusgo.pl, canalplus.com i player.pl.

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Kliknij w poniższy baner i przejdź do relacji!