Cracovia II - Korona II Kielce. Rezerwa "Pasów" gra już bez motywacji

Jacek Żukowski
16.04.2023 raczna,osrodek treningowy. cracovia ii krakow - wieczysta krakow, nzfot. andrzej banas / polska press Andrzej Banas
Najlepiej, by dla Cracovii II sezon już się skończył. Tracąc szanse na awans, zespół kompletnie stracił motywację. I zaliczył kolejną wpadkę.

Goście do bólu wykorzystali błędy krakowian. Najpierw Boćka, który chcąc ratować zespół od starty bramki, zatrzymał piłkę ręką i zobaczył czerwona kartkę. A potem rozluźnienie w obronie wykorzystał Szulc finalizując kontratak. Fatalnie więc skończyła się I połowa, której początek był dobry w wykonaniu podopiecznych trenera Kality – Kapek główkował minimalnie niecelnie, podobnie Strózik, a strzał Budzińskiego został zablokowany.

W przerwie trener „Pasów” zdecydował się aż na cztery zmiany. Ale gra „Pasów” nie zmieniła się na lepsze. Mało tego, stracili trzeciego gola, gdyż Lisowski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Gospodarze zdobyli honorowego gola, a właściwie wyręczył ich Strzeboński, pakując piłkę do własnej bramki.

Cracovia II – Korona Kielce 1:4 (0:2)
Bramki: 0:1 Kiełb 36 karny, 0:2 Szulc 42, 0:3 Lisowski 59, 1:3 Strzeboński 82, 1:4 Płocica 90+2.
Cracovia II: Madejski – Siplak , Bracik, Bociek – Stachera, Budziński (62 Gut), Jodłowski (46 Ogorzały), Zaucha (46 Pieńczak) – Myszor (46 Mróz), Kapek (46 Wiśniewski) – Strózik.
Korona II: Sandach – Sylwestrzak, Kiełb, D. Lisowski – Kośmider (60 K. Turek), Shinonaga, Konstantyn (73 R. Turek), P. Lisowski (82 J. Rybus), Bojańczyk (60 Strzeboński), Zwoźny - Szulc (82 Płocica).
Sędziował: Maciej Kuropatwa (Ruda Śl.). Żółta kartka: Budziński. Czerwona kartka: Bociek (34). Widzów: 100.