Cracovia. Kto przerwie złą passę? "Pasy" liczą na przełamanie w Szczecinie

Jacek Żukowski
Jesienią Cracovia pokonała Pogoń u siebie 2:0
Jesienią Cracovia pokonała Pogoń u siebie 2:0 Anna Kaczmarz
W sobotę o godz. 20 Cracovia zagra z Pogonią w Szczecinie. „Pasy” są w kryzysie – przegrały pięć spotkań w ekstraklasie z rzędu. Z kolei Pogoń ostatnio uległa Zagłębiu Lubin u siebie 0:3, a z ostatnich 6 meczów przegrała trzy i trzy zremisowała.

Zespół „Pasów” będzie osłabiony, bo pauzować za żółte kartki będzie Sergiu Hanca. Kreatywny zawodnik, a „Pasy” muszą stwarzać okazje, bo strzelają bardzo mało bramek.
- Za mało ich mamy, Pelle nie do końca wypełnił zadania ostatnio, ale jakiś pomysł na ofensywę mamy – mówi szkoleniowiec Cracovii Michał Probierz.

Jakie jest morale zespołu po pięciu porażkach ligowych z rzędu? - Trzeba pamiętać, że przegraliśmy mecze, ale było jednak 2,5 miesiąca przerwy – przypomina szkoleniowiec. - Mieliśmy te porażki w pamięci, ale po przerwie jest zupełnie inaczej, nie ma nikt tego w głowie, że przed przerwą przegraliśmy tyle spotkań. Sami zdajemy sobie sprawę, jaka jest sytuacja. Trenujemy ciężko, żeby jakieś punkty zrobić.

Grali w Cracovii i Pogoni Szczecin, co teraz robią? Zdjęcia

Oprócz Hanki do dyspozycji trenera są wszyscy zawodnicy, nikt już nie leczy urazu. Zapewne od początku zagra Mateusz Wdowiak, który ostatnio był rezerwowym i wszedł na boisko w II połowie.
- Jest kilka rozwiązań – mówi tajemniczo trener Cracovii.

Pogoń zawodzi, też popełniła falstart po wznowieniu rozgrywek. Czy będzie odpowiednim rywalem dla „Pasów” na przełamanie?
- Ekstraklasa pokazuje, że różne cuda się dzieją – mówi Probierz. - Dzisiaj, po tej pandemii, po pierwszym meczu wszyscy mają taki sam problem. Wierzymy, że jesteśmy w stanie się odbić. I wrócić do zwycięskiej passy.

„Pasy” za kadencji Probierza przeżywały już dwa poważne kryzysy, na początku rozgrywek 2017/18 i w kolejnych. Wtedy było jednak więcej czasu na odrobienie strat, jak w ostatnim sezonie, kiedy to wdrapały się na czwarte miejsce.
- Każdy kryzys to problem trenera – komentuje Probierz. - Ważne, by go wychwycić wcześniej. Był czas który wstrząsnął nami, ale nie przekreśla to naszej pracy. Widzę, że odbiór jest taki, że wszystko jest źle, my spokojnie pracujemy. Nie po to tak długo to budowaliśmy, by teraz w 2,5 tygodnia coś zepsuć.

Cracovia. Synowie, którzy poszli w ślady swoich ojców [ZDJĘCIA]

„Pasy” udały się do Szczecina w piątek po treningu. Po meczu zostają na północy Polski, ponieważ we wtorek (godz. 18) zmierzą się w Gdańsku z Lechią. Nie byłoby sensu podróżować po sobotnim meczu do Krakowa. W starciu z Lechią zapewne przeciwko „Pasom” stanie Jaroslav Mihalik, który jest do gdańskiego klubu wypożyczony z Cracovii. Probierz nie chce się wypowiadać o przyszłości piłkarza.
- Nie myślę o Mihaliku, tylko o meczu z Pogonią -kwituje.

Cracovia. 60 najlepszych piłkarzy w historii. Ranking zawodn...