Cracovia lepsza od LASK Linz. Lądowanie helikoptera zakończyło mecz Cracovii

Jacek Żukowski
Cracovia pokonała LASK Linz
Cracovia pokonała LASK Linz Adam Jastrzebowski
Piłkarze Cracovii rozegrali pierwszy sparing podczas zgrupowania w Austrii. Pokonali 8. drużynę austriackiej ekstraklasy - LASK Linz. Mecz trwał... 79 minut.

Zgodnie z tym, co mówił trener Cracovii Jacek Zieliński, „Pasy” nadal szlifują system 3 – 4 – 2 – 1. Szkoleniowiec wystawił silny skład, ale oszczędził w I połowie kadrowiczów, którzy nie tak dawno grali swe mecze w Lidze Narodów.

Cracovia grała bardzo uważnie, to gospodarze starali się prowadzić grę. Ale stwarzali największe zagrożenie po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. Obrona Cracovii grała jednak czujnie i wybijała piłkę po wrzutkach. Cracovia próbowała odpowiadać, choćby strzałem Michala Siplaka z rzutu wolnego, który minął spojenie i uderzeniami Patryka Makucha i Mathiasa Hebo Rasmussena, które były blokowane.

W 39 min „Pasy” miały mnóstwo szczęścia, bo najpierw Karol Niemczycki obronił strzał rywala, a potem Alexander Schmidt mijając, go i strzelając do pustej bramki trafił w słupek! A tuż przed końcem I połowy uderzał Peter Michorl. Na szczęście dla krakowian niecelnie.

Na druga połowę wyszedł całkiem inny skład „Pasów”. I wkrótce zdobyły one gola. Po składnej zespołowej akcji i rozprowadzeniu piłki przez Kamila Pestkę i Jakuba Jugasa, do dośrodkowania wzdłuż bramki dopadł Filip Balaj i wślizgiem wepchnął piłkę do siatki.
To już drugi gol Słowaka w spotkaniach sparingowych przed nowym sezonem. Tydzień temu pokonał bramkarza Stali Rzeszów.

W 66 min faulowany w polu karnym był sylwester Lusiusz i sędzia nie miał wątpliwości, dyktując rzut karny. Jego pewnym wykonawcą okazał się Sergiu Hanca i „Pasy” prowadziły 2:0. Potem nastąpiła przerwa w grze z uwagi na lądowanie obok boiska helikoptera medycznego. Sędzia już nie wznowił gry i mecz skończył się w 79 minucie.

LASK Linz – Cracovia 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Balaj 58, 0:2 Hanca 67 karny
LASK: Schlager – Potzmann, Stojkovic, Luckeneder, Boller - Michorl, Jovicić, Schmidt, Goiginger, Horvath – Flecker. Grali także: Sako, Renner, Michlmayr, Lawal, Valencia, Softić, Kadlec, Haas, Wuerdinger.
Cracovia: Niemczycki (46 Hrosso) – Rapa (46 Ghita), Rodin (46 Wójcik), Jablonsky (46 Jugas) – Strózik (46 Kakabadze), Rakoczy (46 Lusiusz), Hebo Rasmussen (46 Loshaj), Siplak (46 Pestka) - Myszor (46 Hanca), Konoplanka (46 Thiago) – Makuch (46 Balaj).
Sędziował: Asim Basic (Górna Austria). Żółte kartki: Stojković, Softic - Makuch, Kakabadze.