Cracovia nie może roztrwonić przewagi

JACEK ŻUKOWSKI
Lucyna Nenow / Polska Press
W czwartek o godz. 17.45 piłkarze Cracovii zagrają u siebie rewanżowy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski z Zagłębiem Sosnowiec.

W pierwsyzm spotkaniu "Pasy" wygrały 2:1. - Takie mecze mogą czasem okazać się pułapką – mówi szkoleniowiec. - Nie możemy wyjść z lekceważącym nastawieniem na to spotkanie. Mówię zawodnikom, że za nami dopiero pierwsza połowa, a my prowadzimy 2:1. Mecz trwa dalej. Nie ma u nas lajtowego podejścia do tego meczu. Zresztą skład pokaże, że tak właśnie jest. Chcielibyśmy przypieczętować awans do półfinału, myśli my tylko o tym spotkaniu, a nie o poniedziałkowym meczu z Lechią Gdańsk.
Cracovia nie wystąpi w optymalnym składzie, ale ma być on w miarę silny.
W bramce stanie Krzysztof Pilarz, bo to on ostatnio bronił w PP, podczas gdy w ekstraklasie między słupkami staje Grzegorz Sandomierski. Największe kłopoty szkoleniowiec może mieć z prawą obroną. Jakub Wójcicki wciąż nie jest zdolny do gry po kontuzji, a Deleu musi pauzować za żółte kartki (w PP przerwa jest po dwóch upomnieniach tego typu).

Jakub Wójcicki w dalszym ciągu przechodzi rehabilitację i myślimy o nim pod kątem meczu poniedziałkowego. Deleu pauzuje za kartki, Bartek Kapustka wrócił ze zgrupowania kadry i trener da mu odpocząć.

Paweł Jaroszyński zaliczył dwa występy w kadrze młodzieżowej i też raczej nie będzie eksploatowany. Za to do gry jest drugi z kontuzjowanych ostatnio – Hubert Wołąkiewicz. Na zgrupowaniu kadry Łotwy przebywał Deniss Rakels, ale zagrał tylko jeden mecz, od poniedziałku jest w klubie, więc może wystąpić. Ostatnim kadrowiczem – reprezentacji do lat 20 był Mateusz Wdowiak. Wystąpił w spotkaniu z Niemcami tylko 5 minut, ale dużo czasu zabrała mu podróż. Wczoraj pierwszy raz pojawił się na zajęciach od tygodnia.
Gospdorze są zdecydowanymi faworytami spotkania.
- Mamy marzenie, by zagrać w finale na Stadiuonie Narodowym – nie ukrywa Zieliński.

Materiał oryginalny: Cracovia nie może roztrwonić przewagi - Gazeta Krakowska