Cracovia nie poprawiła sobie nastroju, zremisowała z Piastem Gliwice [ZDJĘCIA]

Jacek Żukowski
Cracovia zagrała z Piastem
Cracovia zagrała z Piastem Andrzej Banas / Polska Press
Wykorzystując przerwę na potrzeby reprezentacji Cracovia zagrała sparingowy mecz, z rywalem, z którym już się zmierzyła w tych rozgrywkach (w Gliwicach przegrała 1:3).

Wykorzystując przerwę na potrzeby reprezentacji Cracovia zagrała sparingowy mecz, z rywalem, z którym już się zmierzyła w tych rozgrywkach (w Gliwicach przegrała 1:3). „Pasy” wystąpiły bez młodzieżowych reprezentantów – Kamila Pestki, Sebastiana Strózika oraz Słowaków Milana Dimuna, Michala Siplaka, a także Sergeia Zenjova. Nie zagrali też Michał Helik i Niko Datković z powodu drobnych urazów.

Szkoleniowiec Cracovii Michał Probierz postanowił przetestować nowe ustawienie w obronie, z Cornelem Rapą na pozycji stopera. Po raz pierwszy drużynę wyprowadził nowy kapitan Janusz Gol, który tę funkcję z nadania trenera objął dzień wcześniej. W bramce postawił na Michala Peskovicia.

W 5 min groźnie strzelał Aleksander Jagiełło, ale obronił Pesković. Potem gra toczyła się głównie w środku pola. Wreszcie w 22 min z rzutu wolnego z 30 m strzelał Javi Hernandez, ale piłka minęła słupek. W rewanżu jego rodak Hiszpan Jorge Felix próbował zaskoczyć Michala Peskovicia i też nie trafił, podobnie jak po chwili Patryk Sokołowski, który też nie trafił w bramkę. 5 min później Airam Cabrera lobował Frantiska Placha, ale pomylił się nieznacznie.
W 33 min Cabrera z 3 m nie trafił do pustej bramki po podaniu Javiego Hernandeza! W 45 min na indywidualną akcję zdecydował się Adrian Danek, okiwał kilku rywali, ale zatrzymał się w polu karnym.

W II połowie nastąpiło trochę zmian w obu zespołach. Niedługo po wznowieniu gry „Pasy” przeprowadziły składną akcję, Diego Ferraresso zagrał piętą do Filipa Piszczka, który został zablokowany, po chwili mocno uderzył Danek, ale Jakub Szmatuła odbił piłkę. W 60 min uderzał groźnie Mateusz Mak, ale piła minęła cel. Krakowianie mieli dobrą sytuację na zagrożenie rywalom, ale Marcin Budziński strzelił z rzutu wolnego nad poprzeczką. Szansę występu dostał też Brazylijczyk Vinicius. W końcówce o mało co na listę strzelców nie wpisał się Piszczek, który główkował, ale golkiper wybił piłkę na róg.

Cracovia – Piast Gliwice 0:0
Cracovia: Pesković - Danek, Rapa, Dytiatjew, Ferraresso - Sierdierow (75 Vinicius), Gol (46 Serafin), Dąbrowski, Wdowiak (31 Culina) – Hernandez (46 Budziński), Cabrera (46 Piszczek).
Piast: Plach (46 Szmatuła) – Konczkowski, Czerwiński (31 Korun), Sedlar (31 Byrtek), Kirkeskov (46 Mak) – Gojko (64 Borkała), Sokołowski (83 Mokwa), Jodłowiec (31 Hateley), Jagiełło (76 Stanek) - Felix (31 Badia), Parzyszek (46 Ayong).

DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Materiał oryginalny: Cracovia nie poprawiła sobie nastroju, zremisowała z Piastem Gliwice [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska