Cracovia pokonana po raz czwarty

STM
KOSZYKÓWKA. W siedemnastej już kolejce spotkań o wejście do drugiej ligi mężczyzn, prowadzona przez trenera Krzysztofa Kwiatkowskiego Leliwa Basket Tarnów zagrała u siebie z Cracovią 1906 Kraków.

Wszystkie trzy wcześniejsze mecze tych zespołów kończyły się wygranymi koszykarzy z Tarnowa. O ile jednak w pierwszym spotkaniu wygrali oni w Krakowie bardzo wyraźnie, bo 81-52, o tyle pozostałe dwa pojedynki miały o wiele bardziej wyrównany przebieg; w Tarnowie Leliwa Basket zwyciężyła 62-56, a w Krakowie 68-63. Początek niedzielnego meczu przebiegał pod znakiem nerwowej gry z obu stron, stąd też w 5 min na tablicy widniał rezultat 4-4. W końcówce pierwszej kwarty skuteczniejsi okazali się jednak gospodarze i po akcjach Mateusza Piski, Leliwa Basket zakończyła tę część meczu z pięciopunktową przewagą. Druga "ćwiartka" rozpoczęła się od mocnego uderzenia podopiecznych trenera Kwiatkowskiego. Pierwsze dwie minuty tej odsłony wygrali oni 9-0, a w 14 min prowadzili już 27-10. W dalszych minutach zawodnicy Leliwy Basket trzykrotnie trafili zza linii 6.25 m i do przerwy prowadzili już różnicą 20 "oczek" (38-18). W trzeciej kwarcie tarnowianie zagrali znacznie gorzej w obronie. Efekt tego był taki, że przyjezdni zdobyli w tej odsłonie niemal tyle samo punktów, co w dwóch poprzednich i po trzydziestu minutach zmniejszyli dzielący oba zespoły dystans do 10 "oczek" (45-35). Pierwsze fragmenty ostatniej kwarty przyniosły wymianę "ciosów" i w 34 min miejscowi wygrywali 58-47. W odpowiedzi sześć z rzędu punktów zdobyli jednak krakowianie i na tablicy pojawił się rezultat 58-53. W tym momencie na parkiecie pojawił się Tomasz Żmuda; jego udane zbiórki spowodowały, że tarnowianie przeprowadzili kilka szybkich ataków, odzyskując w 40 min bezpieczne prowadzenie 64-53. W samej końcówce krakowianie odrobili nieco strat, ale mecz zakończył się wygraną tarnowian 64-56 (13-8, 25-10, 7-17, 19-21).

Leliwa Basket: Dominik Niemczura 19, Mateusz Piska 13, Marcin Dobosz 11, Maciej Baran 8, Radosław Kopeć 4, Paweł Wcisło 4, Dacjusz Maliński 2, Tomasz Żmuda 2, Jacek Put 1, Marek Gacoń 0.