Cracovia przegrała z Górnikiem Zabrze. Gol 16-latka

Jacek Żukowski
Fabian Bzdyl zdobył jedynego gola dla Cracovii
Fabian Bzdyl zdobył jedynego gola dla Cracovii cracovia.pl
Cracovia uległa w sparingu Górnikowi Zabrze. Mecz rozegrano w Cracovia Training Center w Rącznej. Trener Jacek Zieliński dał szanse gry tym piłkarzom, którzy mniej występują (mecz trwał 2 x 40 minut).

W zespole Cracovii zagrało sześciu juniorów, a gola zdobył najmłodszy z nich – Fabian Bzdyl, który dzień wcześniej zadebiutował w ekstraklasie. To była bramka na 1:0 w 3 minucie. Potem strzelał już tylko Górnik. Takie sparingi Cracovia grała już dawniej, to okazja dla zawodników, którzy tylko trenują, a mało grają, by się pokazać. Przypomnijmy, że w tym sezonie „Pasy” nie mają drugiej drużyny, która ma być reaktywowana od nowych rozgrywek (zacznie grę w IV lidze).

Cracovia - Górnik Zabrze 1:4 (1:2)
Bramki: 1:0 Bzdyl 3, 1:1 Kozuki 7 karny, 1:2 Kozuki 37, 1:3 Krawczyk 68, 1:4 Nascimento 79 karny.
Cracovia: Hrosso – Rapa, Ghita, Dziewicki – Bochnak, Kolec, Oshima, Wierzbicki – Rózga, Bzdyl – Doba. Grali też: Wilk, Kripa, Zgłobik, Pleskot.
Górnik: Szromnik - Barczak, Triantafyllopoulos, Szcześniak (71 Ogórek), Janża - Olkowski (71 Michalski), Czyż (60 Kosiba), Nascimento, Lukoszek - Kozuki (60 Tobolik) - Krawczyk (71 Włodarczyk).