Cracovia rozbiła Śląsk Wrocław [ZDJĘCIA]

JACEK ŻUKOWSKI
W meczu 15. kolejki Ekstraklasy Cracovia pokonała Śląsk Wrocław 4:1. Zobaczcie zdjęcia.

Pierwsze minuty obie strony poświęciły na badanie sił. W 9 min krakowianie stworzyli sobie pierwszą groźną sytuację do zdobycia bramki. Strzelał Deniss Rakels, piłka odbiła się od obrońców, z dobitką pospieszył Mateusz Cetnarski, ale futbolówka wyszła na róg. „Cetnar” świetnie wykonał rzut rożny, do podania nie doszedł Piotr Polczak, ale zamykający akcję na „długim” słupku Erik Jendrisek posłał piłkę głową do siatki.

Plan trenera Jacka Zielińskiego, by zrehabilitować się za nieudany występ w Łęcznej, zaczął się realizować. W 14 min goście mogli odpowiedzieć – z pozoru niegroźny płaski strzał Marcela Gecova o mało nie przyniósł wrocławianom powodzenia. Na szczęście dla „Pasów” piłka uderzana w kierunku dalszego słupka odbiła się od niego. Kibice nie mogli narzekać na nudę, bo po chwili krakowianie podwyższyli prowadzenie.

Damian Dąbrowski popisał się świetnym prostopadłym podaniem do Bartosza Kapustki, ten na wślizgiem podał Denissowi Rakelsowi, a najlepszy strzelec Cracovii zdobył siódmego gola w sezonie strzałem z kilkunastu metrów. Piłka zanim wpadła do siatki, jeszcze obiła się od słupka. Krakowianie nie spoczęli na laurach, tylko dążyli do zdobycia kolejnej bramki. Starał się Budziński, strzelał efektownie z woleja, ale wprost w ręce bramkarza.

Dąbrowski błysnął po raz kolejny w 37 min. Popisał się kapitalnym podaniem do Cetnarskiego, który w sytuacji sam na sam z Mariuszem Pawełkiem mógł zapytać tylko, w który róg golkiper chce gola? Wybrał optymalnie i było 3:0. Koncert „Pasów” trwał nadal. Po chwili pięknym plasowanym uderzeniem popisał się Jendrisek i wzbudził szał radości na trybunach.

Gdy prowadzi się tak wysoko, jakie można mieć plany na drugą połowę? Trudno utrzymać koncentrację. Krakowianie byli zadowoleni z wyniku, ale szybko mogli go podwyższyć. Cetnarski jednak „napalił się” zamiast podawać do Kapustki i strzelił niecelnie. W rewanżu goście przeprowadzili składną akcję którą strzałem sprzed pola karnego zakończył Michał Bartkowiak. Gospodarze byli rozkojarzeni i Śląsk zaczynał dochodzić do sytuacji. Bardzo groźnie główkował strzelec bramki, ale obok słupka. „Pasy” uspokoiły grę, ale nie było już takich „fajerwerków” jak przed przerwą.

Cracovia - Śląsk Wrocław 4:1 (4:0)
'10 - Erik Jendrišek (1:0)
'15 - Deniss Rakels (2:0)
'37 - Mateusz Cetnarski (3:0)
'40 - Erik Jendrišek (4:0)
'52 - Michał Bartkowiak (4:1)

Skład Cracovii: Sandomierski, Deleu, Rymaniak, Polczak, Jaroszyński, Dąbrowski-żk, Budziński('63 Čovilo), Kapustka('68 Zjawiński), Cetnarski, Rakels, Jendrišek('84 Wdowiak)

Skład Śląska: Pawełek, Tome, Celeban, Pawelec, Zieliński, Hołota, Kokoszka('46 Biliński), Gecov, Grajcar('46 Bartkowiak), Paixao, Dankowski('73 Ostrowski)

Materiał oryginalny: Cracovia rozbiła Śląsk Wrocław [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska