Cracovia wicemistrzem Polski

Paweł Panuś
W Zawierciu odbyły się mistrzostwa Polski oldbojów w halowej piłce nożnej. Wyjątkowe, bo organizowane już 25 raz.

W turnieju wzięły udział 22 drużyny z czego 20 drużyn reprezentowało poszczególne piłkarskie związki sportowe w Polsce i piłkarskie kluby sportowe jak: MOZ Kielce, Jeziorak Iława, Logistyka Zawiercie, Piast Gliwice, GKS Bełchatów, Oldboys Olsztyn, Świętokrzyski ZPN, Polonia Bytom, Zagłębie Sosnowiec, Widzew Łódź, Gwarek Zabrze, Polonia Warszawa, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin, ŁKS Łódź, Hutnik Kraków, Zagłębie Dąbrowa Górnicza, Szczakowianka Jaworzno, Lech Poznań, RKS Radomsko, natomiast dwie pozostałe to ubiegłoroczny Mistrz Polski (Cracovia Kraków) oraz gospodarz mistrzostw (Warta Zawiercie).
Organizatorem jubileuszowych XXV Mistrzostw Polski w Halowej Piłce Nożnej Oldbojów uświetniających obchody 100-lecia Miasta Zawiercie był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zawierciu.
Wśród piłkarzy można było znaleźć kilka znanych nazwisk. Podczas mistrzostw zagrał np. Remigiusz Sobociński i Arkadiusz Klimek (Jezioraka Iława), Kamil Kosowski (Gwarek Zabrze), Dariusz Adamczuk (Pogoń Szczecin) czy też Ryszard Czerwiec (Zagłębie Sosnowiec).
Zwycięzcą mistrzostw został Gwarek Zabrze, który w finale pokonał Cracovię w rzutach karnych 3:2 (w normalnym czasie gry wynikiem był remis 1:1). Trzecie miejsce zajęła Pogoń Szczecin, która wygrała z Jeziorakiem Iławą, 3:0. Hutnik, halowy mistrz Krakowa zajął 7. miejsce.
Królem strzelców mistrzostw został Dariusz Mielec z Cracovii.
W zespole "Pasów" grali: iotr Markiewicz, Dariusz Mielec, Piotr Gruszka, Robert Ziętara, Arkadiusz Kubik, Marcin Sadko, Łukasz Kubik, Dariusz Szewczyk, Krzysztof Aksman, Andrzej Rokicki, Łukasz Rapacz i Marcin Zębala.