Cracovia - Wisła CLJ U-17. W derbach Krakowa w kategorii juniorów młodszych lepsza „Biała Gwiazda" ZDJĘCIA

Jerzy Filipiuk
21.08.2022, Rączna: mecz CLJ U-17 Cracovia - Wisła Kraków
21.08.2022, Rączna: mecz CLJ U-17 Cracovia - Wisła Kraków Anna Kaczmarz
W piłkarskim meczu 2. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17 w grupie wschodniej, rozegranym w Rącznej, występująca w roli gospodarza Cracovia przegrała z Wisłą Kraków 0:1.

W pierwszej połowie spotkania w Rącznej obie drużyny stworzyły sobie strzeleckie okazje, jednak skuteczniejsza była Wisła, która w 40 min po strzale Filipa Kowalskiego objęła prowadzenie. Po zmianie stron gospodarze usiłowali odrobić straty, a goście podwyższyć wynik. Nikomu nie udało się jednak trafić do siatki. Wisła odniosła drugie zwycięstwo, Cracovia doznała pierwszej porażki w sezonie.

Trzeci krakowski zespół uczestniczący w tych rozgrywkach - Hutnik - przegrał na własnym boisku z Motorem Lublin 0:1. Gospodarze mieli kilka sytuacji do zdobycia gola, ale zabrakło im skuteczności. W pierwszej połowie mieli przewagę, w drugiej Motor po trzech roszadach w składzie był dużo groźniejszy, choć Hutnik też miał swe okazje bramkowe. Gola dla gości po indywidualnej akcji uzyskał Jakub Sigłow.

Cracovia - Wisła Kraków 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Kowalski 40.

Hutnik Kraków - Motor Lublin 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Sigłow 89.

Czołówka tabeli: Korona Kielce (6 pkt), Legia Warszawa (6 pkt), Wisła Kraków (6 pkt)... 9-10. Cracovia (3 pkt), 13. Hutnik (0 pkt).