Cracovii nie było łatwo, ale jest druga wygrana w letnim sparingu

Jacek Żukowski
Cracovia pokonała Fotbal Trzyniec 2:0
Cracovia pokonała Fotbal Trzyniec 2:0 Andrzej Banaś
Cracovia rozegrała drugi sparing podczas letnich przygotowań, mierząc się w Rącznej z rywalem z drugiej ligi czeskiej (trzy dni wczesniej pokonała Frydek-Mistek 9:0). Trener Michał Probierz dał szansę debiutu nowym piłkarzom – młodzieżowcowi Karolowi Knapowi i Gruzinowi Otarowi Kakabadze, grali też inni pozyskali w tym okienku, dla których był to drugi mecz, jak Mathias Hebo Rasmussen, Kamil Ogorzały, Jakub Jugas, a także wracający z wypożyczenia do Puszczy Niepołomice Michał Rakoczy.

Zasieki Trzyńca

Widać było, że czeski zespół jest zdecydowanie lepszy niż poprzedni sparingpartner „Pasów" – Frydek Mistek i drużynie Michała Probierza już tak łatwo nie było. Sygnał do ataków dał w 5 min Marcos Alvarez – uderzał z wolnego, ale w środek bramki. Gra toczyła się raczej w środku pola, goście dobrze paraliżowali ataki krakowian. Trzyniec nie stwarzał bramkowych sytuacji, ale w 20 min uderzał mocno Matej Hybl – nad bramką. Ten sam zawodnik niepokoił Hrosso, ale uderzał niecelnie. Jakub Hubsta po indywidualnej akcji tez zagroził gospodarzom, ale piłka minęła poprzeczkę.

Inna Cracovia

Na drugą połowę wyszedł całkiem inny skład Cracovii. 5 min po przerwie Sergiu Hanca przeprowadził akcję, wpadł w pole karne i wyłożył piłkę jak na tacy do Thiago, który odegrał do Rivaldinho, a ten huknął do siatki. W rewanżu uderzał głową Erik Tuchel – nad bramką. Po chwili główkował Kakabadze, po centrze Knapa z wolnego – obok słupka. „Pasy” grały lepiej niż w I połowie, ładną akcję przeprowadził Pelle van Amersfoort, dogrywał ze skrzydła do Rivaldinho, ale Brazylijczyk nie doszedł do piłki.

Goście grali bardzo twardo, momentami brutalnie i często przerywali akcje krakowian. Van Amersfoort i Hanca grali pierwsze skrzypce. Po akcji tej dwójki i dograniu Rumuna, van Amersfoort uderzył mocno z 10 m, w woleja i jakimś cudem bramkarz odbił tę piłkę.

Niezawodny Pelle

73 min faulowany w polu karnym był Rivaldinho i choć chwilę później Kakabadze strzelił do siatki, arbiter zarządził „jedenastkę”. Z karnego gola pewnym strzałem po ziemi zdobył van Amersfoort. W 81 min falowany w polu karnym był Knap, ale tym razem gwizdek arbitra milczał. Goście dążyli do honorowego gola – strzelał Puchel, ale Adam Wilk obronił jego strzał. Po chwili Puchel znów zatrudnił Wilka. Ale bramkarz zachowął czyste konto do końca.

Cracovia – Fotbal Trzyniec 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Rivaldinho 53, 2:0 van Amersfoort 74.
Cracovia: Hrosso – Rapa, Marquez, Rodin, Zaucha – Rakoczy, Loshaj, Rasmussen (43 Knap), Lusiusz, Ogorzały – Alvarez.
II połowa: Wilk – Kakabadze, Jugas, Bracik (72 Góralczyk), Rocha – Hanca, Knap, van Amersfoort, Thiago, Myszor – Rivaldinho.
Trzyniec: Murin – Foltyn, Bedecs, Klusak, Szewieczek – Hybl, Omasta, Kania, Bunes, Habusta – Samiec oraz Palecek, Gać, Bolf, Bielan, Weber, Mooc, Javurek, Niesuanik, Puchel, Burgo.