Jacek Kmiecik
@AlNassrFC_EN/X
Portugalski gwiazdor Al Nasr Rijad Cristiano Ronaldo wykonał wulgarny gest w stronę kibiców przeciwnika w wyjazdowym meczu 21. kolejki Saudi Pro League z Al-Shabab Rijad (3:2).

Kibice Al Shabab skandowali „Messi, Messi!” w stronę Cristiano Ronaldo, a Portugalczyk postanowł odpowiedzieć fanom. Po zdobyciu zwycięskiego gola przez Brazylijczyka Taliscę w 86. minucie były napastnik Manchesteru United, Realu Madryt i Juventusu Turyn ostentacyjnie przyłożył lewą rękę do uch, a następnie przykucnął i wykonał wulgarny gest w stronę trybun, machając ściśnięta ręką przy swoim kroczu.

Wcześniej Cristiano Ronaldo wycierał sobie genitalia szalikiem Al Hilal

To nie pierwszy przypadek skandalicznego zachowania CR7 – wcześniej podczas towarzyskiego meczu z Al Hilal Rijad (0:2), gdy kibice przeciwnego zespołu skandowali nazwisko Lionela Messiego, kiedy tylko Portugalczyk dotknął piłki i rzucili w jego stronę klubowymi szalikami, gdy wychodził z boisko na drugą połowę, wściekły podniósl jeden z nich, włożył go w spodenki, wytarł sobie genitalia i odrzucił z powrotem fanom Al Hilal.

W 2019 roku Cristiano Ronaldo wykonał wulgarny gest podczas meczu Juventusu Turyn przeciwko Atletico Madryt w Lidze Mistrzów. W rezultacie UEFA oskarżyła go o niewłaściwe zachowanie i ukarała go grzywną w wysokości 20 tysięcy euro.

Cristiano Ronaldo zareagował na kolejne zwycięstwo Al Nasr

CR7 w spotkaniu przeciwko Al Shabab strzelił gola z rzutu karnego, otwierając wynik w 21. minucie. Po kolejnym zwycięstwie swojej drużyny napisał na Instagramie:

„Do samego końca! Jedziemy dalej, bez zatrzymania!”

W tym sezonie Saudi Pro League 39-letni Cristiano Ronaldo rozegrał 20 meczów, w których strzelił 22 gole i zaliczył 9 asyst. Na swoim koncie ma także trzy mecze i 4 gole w Klubowym Pucharze Mistrzów Arabii. Ponadto strzelił 5 goli w sześciu meczach azjatyckiej Ligi Mistrzów AFC. W sumie Ronaldo strzelił 54 gole w 2023 roku, zostając najlepszym strzelcem roku na świecie.

Al Nasr zajmuje drugie miejsce w tabeli Saudi Pro League z 52. punktami po 21. meczach. Prowadzi Al Hilal, mający 56 punktów i mecz mniej od swojego najgroźniejszego rywala zza miedzy.

Portugalczyk zdobył nagrodę Globe Soccer Awards w kategorii Piłkarz Roku 2023 na Bliskim Wschodzie. CR7 przeniósł się do Al Nasr na przełomie 2022 i 2023 roku. Jego wartość rynkowa, jak podaje portal internetowy Transfermarkt, wynosi 15 milionów euro.