STYL ŻYCIA. Aktywny senior znawcą kultury i dziedzictwa Małopolski
Poznanie najcenniejszych i najbardziej wartościowych zabytków sztuki oraz aktywne uczestnictwo w wybranych wydarzeniach kulturalnych 2009 roku w Małopolsce umożliwia seniorom projekt FRDL Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie: "Aktywny Senior znawcą kultury i dziedzictwa Małopolski", współfinansowany przez Województwo Małopolskie. Realizuje go grupa osób skupiona w Małopolskiej Akademii Aktywnego Seniora.
Dzięki projektowi członkowie Akademii mają możliwość zwiedzenia obiektów objętych prezentacjami w ramach XI Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego: dworu w Łęgu Tarnowskim, Muzeum Parafialnego Jana Wnęka w Odporyszowie, Synagogi w Dąbrowie Tarnowskiej (już 16 maja).
18 września seniorzy będą zwiedzać nowo otwartą ekspozycję Muzeum Historycznego Miasta Krakowa w dawnej fabryce Schindlera w Krakowie. Przewidziano też ich udział w Międzynarodowym Festiwalu Koronki Klockowej w Bobowej, zwiedzanie dworku Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, Zakliczyna i Zalipia.
W Małopolskiej Akademii Aktywnego Seniora skupiły się osoby biorące udział w cyklicznych wykładach pod tym właśnie tytułem, organizowanych latem ub.r. pod patronatem "Dziennika Polskiego". Ta grupa osób spotka się systematycznie, wyjeżdża na wspólne wycieczki, bierze udział w wydarzeniach kulturalnych. Nie jest jednak zamknięta i nowe osoby są mile widziane. Wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do Akademii zapraszamy do kontaktu z koordynatorem projektu: panią Lucyną Prawelską-Dziedzic, tel. 012 623 72 44, dziedzic@mistia.org.pl. Pamiętajmy, najbliższa bezpłatna wycieczka w ramach projektu już 16 maja!
EP
Tłumy w lokalach, sypią się kary