AG
Rozstawiona z nr 1 Agnieszka Radwańska toczy ćwierćfinałowy pojedynek z Dominiką Cibulkovą w Eastbourne, którego stawką jest awans do półfinału turnieju Aegon International rozgrywanego na kortach trawiastych, ale na przeszkodzie w płynnym przebiegu meczu stanęły opady deszczu. Spotkanie, którego transmisję na żywo prowadzi TVP Sport oraz portal sport.tvp.pl, zostało przerwane w drugim secie, przy stanie 6:4, 2:0 dla Polki.

Nad Radwańską wisi prawdziwe fatum, które ciągnie się od Rolanda Garrosa, przez Birmingham, po Eastbourne. To już trzeci przypadek, gdy opady deszczu przeganiają z kortu naszą najlepszą tenisistkę. Co gorsza, za każdym razem po wznowieniu gry "Isia" nie potrafiła utrzymać prowadzenia i odpadała z turniejów.

W drodze do ćwierćfinału krakowianka rozegrała dwa mecze. Dzięki wolnemu losowi w pierwszej rundzie, rozpoczęła zmagania od kolejnej fazy, wygrywając z Mirjaną Lucić-Baroni (rywalka skreczowała w drugim secie z powodu problemów z układem pokarmowym), a w środę pokonała - po raz trzeci - Kanadyjkę Eugenie Bouchard.

Z kolei Cibulkova awans do ćwierćfinału utorowała sobie zwycięstwem nad Ukrainką Kateryną Bondarenko.

Z jedenastu dotychczasowych pojedynków Radwańskiej z Cibulkovą, siedem meczów padło łupem "Isi", a czterokrotnie powody do radości miała Słowaczka.

Tu znajdziesz więcej najnowszych informacji o tenisie

Materiał oryginalny: Ćwierćfinał w Eastbourne: Radwańska gra z Dominiką Cibulkovą. Gdzie zobaczyć na żywo? [AKTUALIZACJA] - Gazeta Krakowska