Czarni Połaniec przegrali z Unią Tarnów

dor
Na pięciu wygranych z rzędu skończyła się dobra passa Czarnych. Przerwali ją piłkarze Unii Tarnów.

W sobotę skończyła się dobra passa Korony w ekstraklasie, skończyła się też zwycięska seria Czarnych w trzeciej lidze. Po pięciu z rzędu wygranych podopieczni trenera Tomasza Kicińskiego musieli przełknąć gorycz porażki.

Jedyną bramkę dla zespołu z Połańca zdobył w 47 minucie Piotr Kamiński strzałem z rzutu wolnego z około 17 metrów. I tym trafieniem wlał jeszcze nadzieję w serca kolegów z drużyny i trenera. Jednak na więcej w tym dniu Czarnych nie było stać. A gospodarze byli wyjątkowo skuteczni. Właściwie wszystkie groźne akcje zakończyli bramkami.

Czwartą bramkę dla Unii ładnym strzałem zdobył Artur Biały. Piąta padła już w doliczonym czasie gry. -Zespół z Tarnowa przeważał, ale przy naszej odpowiedniej dyspozycji, byłby on do ogrania. Nam jednak gra się nie kleiła - dodał trener Tomasz Kiciński.

Mecz toczył się w trudnych warunkach. Po opadach deszczu boisko było grząskie. Piłka czasem zatrzymywała się w kałużach wody. Tak było przy pierwszej bramce. Do futbolówki nie zdążył dobiec Bartłomiej Dydo i Piotr Drozdowicz wyprowadził Unię na prowadzenie. Dwie minuty później Unia zadała drugi cios, a w 26 minucie trzeci i później mogła kontrolować mecz. /Dor/

Mówi trener

Tomasz Kiciński, Czarni:- Każda dobra passa kiedyś się kończy i nasza skończyła się w meczu z Unią. Trzy szybko zdobyte bramki ustawiły to spotkanie. Próbowaliśmy odwrócić losy pojedynku, walczyliśmy, ale to nie był nasz najlepszy dzień. A gospodarze to, co mieli, wykorzystali.

Unia Tarnów – Czarni Połaniec 5:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Piotr Drozdowicz 5, 2:0 Artur Biały 7, 3:0 Krzysztof Wrzosek 26, 3:1 Kamiński 47, 4:1 Biały 85, 5:1 Marcin Więcek 90+1.

Unia: Lisak – Jamróg (64. Więcek), Bartkowski, Pawlak, Węgrzyn – Drozdowicz (46. Adamski Ż), Witek, Hebda (87. Wójcik), Wrzosek Ż (46. Kazik) – Zawrzykraj, Biały.

Czarni: Dydo 4 – Dyl 4 Ż, Witek 4, Zięba 4, Krępa 4 (46. Mazurkiewicz 3) – Cecot 4 Ż, Meszek 4, Ryguła 4 (77. Ryński nie klas.), Skiba 5 – Załucki 4 Ż, Kamiński 5.

Sędziowała: Andżelika Kuryło z Brzeska. Widzów: 250.

Materiał oryginalny: Czarni Połaniec przegrali z Unią Tarnów - Echo Dnia Świętokrzyskie