MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czas w biznesie jest cenny

DD
Czas w biznesie jest na wagę złota. Dyrektorzy, prezesi, właściciele firm wiedzą o tym najlepiej.

LEADER SERVICE. Rekrutacja i doradztwo personalne

Tymczasem poszukiwanie odpowiednich pracowników, którzy sprostaliby stawianym wymaganiom, pochłania nie tylko cenny czas, ale też energię, nie wspominając o kosztach. Jedną z wiodących firm doradztwa personalnego i pracy tymczasowej jest Leader Service, posiadająca oddziały

w 14 największych miastach Polski,

co daje możliwość przeprowadzenia kompleksowej rekrutacji pracowników na terenie całej Polski. Leader Service powstała w 1992 roku - na tyle dawno, żeby zdobyć odpowiednią praktykę i stać się firmą, która doskonale rozumie specyfikę rynku pracy w naszym kraju. Każda rekrutacja traktowana jest indywidualnie i dostosowana jest do potrzeb klientów. Dla zapewnienia klientom pełnego profesjonalizmu w świadczeniu usług firma Leader Service wdrożyła System Zarządzania Jakością ISO 9001:2000. O jej profesjonalizmie świadczą również znakomite referencje oraz prestiżowe wyróżnienie (2006 r.), jakim jest Medal Europejski przyznany firmie przez Business Centre Club.

Firma może dotrzeć do szerokiego grona osób i wybrać najbardziej odpowiednich kandydatów dla konkretnej, poszukującej pracowników firmy. Usługi świadczone przez Leader Service to rekrutacja i doradztwo personalne (Search&Selection i Direct Serach), praca tymczasowa oraz leasing pracowniczy. Search&Selection to proces poszukiwania pracowników m.in. poprzez bazę danych kandydatów, która jest stale rozbudowywana, poprzez ogłoszenia w prasie ogólnopolskiej i lokalnej, współpracę z internetowymi serwisami pracy, z biurami karier na wyższych uczelniach oraz rekomendacji kandydatów, a następnie wywiady selekcyjne z wybranymi osobami. Klient otrzymuje szczegółowy raport każdego z rekomendowanych kandydatów, w którym może przeczytać o historii zatrudnienia, profilu osobowościowym, motywacji, oczekiwaniach finansowych oraz o opinii konsultanta Leader Service.

Rekrutacja metodą bezpośrednią (Direct Search), czyli bezpośredniego docierania do kandydatów, jest bardziej złożonym procesem, gdyż wymaga szczegółowej wiedzy oraz umiejętności zdobywanych poprzez doświadczenie. Jednocześnie jest to najskuteczniejsza metoda w docieraniu do najlepszych kandydatów. Pierwszym etapem działań jest zgromadzenie bazy firm, w których konsultant może poszukiwać kandydatów. Następnie, wykorzystując sieci kontaktów, konsultant dociera do interesujących go osób. Pogłębiony wywiad telefoniczny pozwala określić, czy obie strony wyrażają chęć nawiązania dalszej współpracy. W praktyce metoda ta stosowana jest do poszukiwań kadry menedżerskiej.

Następną formą, w której Leader Service zdobył doświadczenie i osiąga sukces, jest

praca tymczasowa,

stanowiąca bardzo elastyczne rozwiązanie, dające szerokie możliwości zarządzania personelem. W przypadku pracy tymczasowej Leader Service przejmuje na siebie wszystkie zobowiązania wobec pracowników i stałą opiekę nad wszystkimi etapami przebiegu ich zatrudnienia. Tym samym staje się bezpośrednim koordynatorem, wykonując obowiązki zgodnie z Kodeksem pracy w stosunku do zatrudnionych pracowników.
Klient może wybrać także formę leasingu pracowniczego - jej celem jest dostarczenie do dyspozycji zleceniodawcy wykwalifikowanych i sprawdzonych pod względem konkretnych umiejętności, pracowników do prac krótko- lub długoterminowych. Usługę leasingu pracowniczego stosuje się najczęściej w pracy sezonowej lub w razie potrzeby zastąpienia pracowników etatowych przebywających np. na zwolnieniach lekarskich lub urlopach wypoczynkowych albo w przypadku wykonywania nietypowych projektów. Czas realizacji usługi przez Leader Service wynosi do 14 dni od daty podpisania umowy handlowej.

(DD)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski