Czekały osiem lat

Kolejny udany występ zanotowały szpadzistki Krakowskiego Klubu Szermierzy.

Joanna Eichler na podium Pucharu Polski w szpadzie

W rozgrywanej we Wrocławiu IV edycji tegorocznego Pucharu Polski seniorek dwie znalazły się w finałowej "ósemce". Joanna Eichler stanęła na najniższym stopniu podium.
   Krakowianka w półfinale przegrała 13-15 z późniejszą zwycieżczynią Dorotą Woroniecką (Legia Warszawa). To najlepszy wynik Eichler w Pucharze Polski i pierwsze seniorskie podium zawodniczki z Krakowa w imprezie tej rangi od... 8 lat (w 1997 roku srebrny medal mistrzostw Polski zdobyła Ewa Klimowska). Udany występ zanotowała również juniorka z KKS Renata Knapik, która sklasyfikowana została na 7. miejscu. To również jej najlepszy wynik w karierze. W 1/4 uległa 13-15 medalistce ME Oldze Cygan (Warszawianka).
   Słabiej natomiast wypadli panowie z AZS AWF Kraków. Najlepszy z nich - Piotr Kruczek znalazł się na 15. miejscu. Poza "16" uplasował się brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw kraju i akademicki mistrz Polski sprzed 2 tygodni - Radosław Zawrotniak (23.). W finale turnieju Adam Wiercioch (Piast Gliwice) rozbił 15-5 Grzegorza Pawłowskiego (AZS AWF Wrocław). (ART)

KolejnoŚĆ koŃcowa

KOBIETY: 1. Dorota Woroniecka (Legia Warszawa), 2. Beata Tereba, 3. Olga Cygan (obie Warszawianka) i Joanna Eichler (KKS Kraków), 5. Magdalena Piekarska (Legia), 6. Natalia Markowska (Pałac Młodzieży Katowice), 7. Renata Knapik (KKS), 8. Anna Pietrzak (Legia)... 20. Monika Żola, 31. Aleksandra Walocha (obie KKS).

MĘŻCZYŹNI: 1. Adam Wiercioch (Piast Gliwice), 2. Grzegorz Pawłowski, 3. Robert Andrzejuk (obaj AZS AWF Wrocław) i Krzysztof Mikołajczak (Legia), 5. Tomasz Motyka (AZS AWF Wrocław), 6. Piotr Sadowy, 7. Adam Pracławski (obaj Kolejarz Wrocław), 8. Daniel Skatuła (Górnik Radlin)... 15. Piotr Kruczek, 23. Radosław Zawrotniak, 30. Jakub Zborowski, 31. Michał Nowak (wszyscy AZS AWF Kraków).