Czerkawski w formie

AS
Mariusz Czerkawski odnalazł wysoką formę, niemal w każdym meczu strzela teraz bramki. Tak też było w wyjazdowym spotkaniu z "Kojotami" z Phoenix, Islanders pewnie wygrali 5-2.

NHL:

Mariusz Czerkawski, grający ostatnio w ataku z Rosjaninem Kwaszą i Hunterem, zdobył czwartą bramkę dla "Wyspiarzy", w tym momencie Islanders odskoczyli na dwie bramki (4-2).
   To już 19. gol w tym sezonie Czerkawskiego (a 201. podczas jego 10-letniej gry w NHL, pierwszą swoją bramkę zdobył w Bostonie). Polak ma także 19 asyst, czyli łącznie 38 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej.
   Nie lada "wyczynu" dokonał inny Polak Krzysztof Oliwa, przebywał na lodzie w pierwszej tercji zaledwie 53 sekundy, a w tym czasie zdołał się pobić z jednym z rywali i otrzymał karę 5 minut. Zespół Oliwy Calgary pokonało Anaheim 2-1.
   Oba "polskie" zespoły są obecnie na miejscach dających im prawo gry w play off w Pucharze Stanleya. To z jednej strony cieszy, ale martwi trenera reprezentacji Wiktora Pysza, który liczy, że Czerkawski, być może Oliwa, zagrają w kwietniowych mistrzostwach świata dywizji 1 w Gdańsku.
   Inne wyniki: Buffalo - Los Angeles 8-3, Nashville - Washington 5-2, Minnesota - Edmonton 3-0, Vancouver - Atlanta 1-4, New Jersey - Carolina 4-1, Philadelphia - NY Rangers 6-2, Detroit - Colorado 2-5, Chicago - Boston 2-1 po dogrywce, Toronto - Buffalo 4-6, Ottawa Senators - Montreal 5-2, Columbus - San Jose 1-2 po dogrywce, Tampa Bay - Florida 3-2, St.Louis - Pittsburgh 3-2 po dogrywce, Phoenix - Dallas 3-2, Vancouver - Anaheim 1-2. (AS)