Czermak wygrał w Pucharze Polski

(ART)
Kolarstwo. Trzecia eliminacja Pucharu Polski w zjeździe, która odbyła się w Czarnej Górze, była bardzo udana dla zawodników z naszego regionu. Kilku z nich stanęło na podium.

Największy sukces na trasie koło Stronia Śląskiego odniósł Wojciech Czermak z Kalwarii Zebrzydowskiej. Zawodnik, znany głównie z występów w trialu rowerowym, poradził sobie świetnie także w downhillu (w nim reprezentuje team Born 2 Bike), uzyskując w finale rywalizacji elity najlepszy czas. Wyprzedził o 2,55 sekundy Arkadiusza Perina (ABC Arek Bike Camp) i o 5,08 s Mateusza Kostusiaka z limanowskiego teamu Gravity Revolt.

Reprezentanci tej ostatniej drużyny byli także w czołówce innych kategorii wiekowych. Na podium stanął Adam Krinke, który w rywalizacji juniorów wywalczył drugą lokatę, przegrywając w finale o 2,69 sekundy z Jakubem Żbikowskim (ABC Arek Bike Camp). Ponadto piąte miejsce w tej grupie zajął Ignacy Pieniążek.

W kategorii masters I zwyciężył myśleniczanin Michał Śliwa. Z kolei najlepsze wyniki Bart Bass Goodbike DH Team to 3. miejsce Dominika Pyci w kategorii masters II (przegrał o 0,32 sekundy z Grzegorzem Gajem z Wrocławia), 4. lokata byłej mistrzyni Polski Anny Sojki wśród kobiet oraz 6. pozycja Dominika Turka w juniorach. W hobby hardtail drugi był Witold Kania z Biertowic (Born 2 Bike).