Czerwona latarnia dała się muszyniankom we znaki

(ŁM)
Natalia Kurnikowska została MVP sobotniego spotkania
Natalia Kurnikowska została MVP sobotniego spotkania Archiwum
Ekstraklasa siatkarek. Muszynianki, nie bez kłopotów, wygrały w sobotę na boisku ostatniego w tabeli KSZO. To kolejka kończąca pierwszą rundę sezonu zasadniczego.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski0
Polski Cukier Muszynianka3
(14:25, 24:26, 17:25)

KSZO: Bednarek, Brzóska, Szczygioł, Szpak, Ściurka, Wójcik, Bulbak (libero) oraz Dybek, Korabiec, Mielczarek.

Polski Cukier Muszynianka: Grejman, Helić, Kurnikowska, Milovits, Savić, Sosnowska, Śliwa (libero) oraz Hatala, Pelc, Skrzypkowska, Szczygieł.

Sędziowali: Bartłomiej Baniak i Sławomir Gołąbek. Widzów: 550. MVP: Natalia Kurnikowska (PCM).

Pierwszy set nie wskazywał, że KSZO, które w tym sezonie nie wygrało ani razu, wysoko zawiesi muszynianom poprzeczkę, bo w inauguracyjnej partii gospodynie były w stanie zdobyć zaledwie 14 punktów. Drugi set niespodziewanie rozpoczął się jednak od prowadzenia miejscowych (m.in. 5:1), które na pierwszej przerwie technicznej były lepsze o cztery „oczka” (8:4).

Potem mieliśmy jeszcze choćby 15:9, ale na drugiej pauzie faworytki z Muszyny były gorsze już tylko o dwa punkty (16:14). Potem gospodynie prowadziły jeszcze 23:22, jednak w końcówce lepsze okazały się bardziej doświadczone „Mineralne”.

Początek trzeciej partii to znów skuteczniejsza postawa KSZO (m.in. 9:6), jednak w połowie seta muszynianki dogoniły rywala, na drugiej przerwie prowadziły 16:13, a od stanu 16:19 zdobyły cztery punkty z rzędu i jasne było, że ostatecznie całe spotkanie wygrają bez straty choćby jednego seta.

Na tej serii gier kończy się pierwsza runda sezonu zasadniczego. Przypomnijmy, że w bieżących rozgrywkach o medale będą walczyć tylko te zespoły, które całą część zasadniczą zakończą na miejscach 1-4.

Jutro Małopolanki, w ramach 1/8 finału Pucharu CEV, na swoim boisku zmierzą się ze słoweńskim Nova KBM Branik Maribor. We wcześniejszej fazie tych rozgrywek uporały się z niemieckim Wiesbaden.

- To drużyny o podobnym potencjale - mówi trener muszynianek Bogdan Serwiński.

Pozostałe mecze 11. kolejki Orlen Ligi: Chemik Police - Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (24:26, 25:12, 25:15, 25:15), Atom Trefl Sopot - PTPS Piła 3:1 (25:21, 25:18, 21:25, 28:26), Aluprof Bielsko-Biała - Impel Wrocław 1:3 (19:25, 28:26, 17:25,18:25). Dziś (godz. 18): SK Bank Legionovia - Pałac Bydgoszcz, Tauron Dąbrowa Górnicza - Budowlani Łódź.