Czesi bez konkurencji

W dwudniowej imprezie wystartowali zawodnicy z Białorusii, Czech, Estonii, Słowacji, Słowenii, Rumunii, Ukrainy i Polski. Zawody rozegrywano w pięciu kategoriach wiekowych na czterech skoczniach o punktach konstrukcyjnych K-30, K-35, K-65 i K-85. W oba dni zawodnicy w poszczególnych rocznikach rywalizowali na dwóch skoczniach o różnych punktach konstrukcyjnych. Suma punktów z obu konkursów decydowała o zajętych miejscach. Najmłodsi skoczkowie liczyli 11 lat, najstarsi nie ukończyli 15 lat.

Puchar Mc Donald’sa w Zakopanem w skokach narciarskich

Na igielitowych skoczniach COS w Zakopanem, z udziałem prawie 130 zawodników, odbyły się IV międzynarodowe zawody FIS w skokach narciarskich dzieci pn. Mc Donald’s Cup.
 W najmłodszej kategorii wiekowej na dwóch najmniejszych obiektach dominowali zawodnicy z Czech, zajmując trzy pierwsze miejsca. Zwyciężył niespełna 10-letni, pochodzący z Frensztatu, Jiri Mazoch, który okazał się najlepszy zarówno w sobotnim jak i niedzielnym konkursie. Najlepszy z Polaków Artur Broda z Wisły był czwarty.
 W roczniku 1988 na czele klasyfikacji znalazła się dwójka Czechów, a na trzecim miejscu reprezentant Polski Dawid Kowal z zakopiańskiej Wisły. Jego kolega klubowy Piotr Chowaniec był piąty.
 Wśród 13-latków całe podium zajęli Słoweńcy. W punktacji generalnej zwyciężył Damian Anze, który w pierwszym konkursie był drugi, natomiast w niedzielę uplasował się na trzeciej pozycji. Najlepszy polski skoczek młodego pokolenia Kamil Stoch po nieudanym występie na mniejszym obiekcie, gdzie był dopiero czwarty, w niedzielnym konkursie zajął drugą lokatę. Mimo tego w punktacji generalnej Kamil nie poprawił pozycji zajmowanej po sobotnim konkursie.
 W kategorii 14-latków zwyciężył Słoweniec Grega Miklić przed Czechem Ondrą Vaculikiem i Polakiem Mateuszem Rutkowskim. Zwycięzca sobotniego konkursu bielszczanin Stefan Hula w niedzielnym zajął dopiero piąte miejsce, kończąc generalną klasyfikację tuż za podium.
 Konkursy w najstarszym roczniku miały jednego bohatera, był nim syn trenera kadry skoczków Czech, Pavel Ficek. Po zwycięstwie w sobotę, w drugim konkursie na skoczni K-85 w pierwszym skoku osiągnął odległość 95,5 metra. Niestety skoku tego nie ustał, dlatego rekord zakopiańskiej skoczni (93,5 metra) nie zostanie wymazany. Mimo tego upadku skoczek z Frensztatu zwyciężył w niedzielnym konkursie, przed swym rodakiem Janem Mazochem. Pochodzący z Białki Tatrzańskiej Janusz Zygmuntowicz zakończył imprezę na piątej pozycji.
 Generalnie na zakopiańskich obiektach najlepiej zaprezentowali się następcy Sakali i Doleżala. Młodzi skoczkowie z Czech ośmiokrotnie zajmowali miejsca na podium dla zwycięzców. Polscy narciarze dwukronie stawali na podium, lecz tylko na jego najniższym miejscu.
 Słowa uznania należą się działaczom Tatrzańskiego Związku Narciarskiego za sprawne przeprowadzenie imprezy oraz także sponsorom, którzy przyczynili się do tego, że najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych nie wyjechali z Zakopanego z pustymi rękoma. Sponsorami imprezy byli: Mc Donald’s, Crunchips, Mars, Bakoma, Gross, Urząd Miasta, COS oraz RMF FM i nasza redakcja, która sprawowała patronat medialny nad imprezą.
 Wyniki po dwóch konkursach:
 Rocznik 1989 i młodsi: 1. Jiri Mazoch, 2. Vladislav Struhar 3. Petr Neveceral (wszyscy Czechy), 4. Artur Broda (Wisła Wisła), 5. Michal Rieger (Czechy), 6. Jarosław Poloczek (Wisła Wisła).
 Rocznik 1988: 1. Lukas Kuban, 2. Michal Szymeczek (obaj Czechy), 3. Dawid Kowal (Wisła Zakopane), 4. Miha Martihcić (Słowenia), 5. Piotr Chowaniec (Wisła Zakopane), 6. Matus Michalak (Słowacja).
 Rocznik 1987: 1. Damian Anze, 2. Frank Mejc, 3. Saso Trpin (wszyscy Słowenia), 4. Kamil Stoch (LKS Ząb), 5. Antonin Hajek (Czechy), 6. Paweł Urbański (Wisła Zakopane).
 Rocznik 1986: 1. Grega Miklić (Słowenia), 2. Ondra Vaculik (Czechy), 3. Mateusz Rutkowski (Wisła Zakopane), 4. Stefan Hula (LKS Jastrząb Szczyrk), 5. Jonas Odstrcilek (Czechy), 6. Stanisław Świder (LKS Poroniec).
 Rocznik 1985: 1. Pavel Fizek, 2. Jan Mazoch (obaj Czechy), 3. Jure Sinkovec (Słowenia), 4. Rene Stefanovie (Słowacja), 5. Janusz Zygmuntowicz (Wisła Zakopane), 6. Janez Tolar (Słowenia).