Cztery medale krakowskich judoków w Pucharach Polski

Jerzy Filipiuk
Archiwum sekcji judo Wisły Kraków
Judo. Cztery medale i dwa punktowane miejsca to efekt występu krakowian w zawodach o Puchar Polski, które odbyły się w Warszawie i Poznaniu.

W stolicy rywalizowali seniorzy i seniorki, stanowiący bezpośrednie zaplecze naszej kadry narodowej. Z krakowian najlepiej spisała się Julianna Siwek (UKS Grot), która triumfowała w kat. 52 kg.

Bardzo dobrze spisał się także Aleksander Wrona (Wisła), który zdobył brązowy krążek w kat. 81 kg. Jedyną walkę przegrał z późniejszym złotym medalistą triumfatorem całych zawodów, byłym wicemistrzem Europy juniorów młodszych Maciejem Krogulskim (UKJ 225 Warszawa).

Sebastiana Tylek (Wisła) w kat. 73 kg zajął piąte miejsce, najwyższe uzyskane dotychczas w rywalizacji w gronie seniorów. Jego koleżanka klubowa Ewelina Limanówka była czwarta, ostatnia w kat. 48 kg.

W Poznaniu w IX Memoriale Jigoro Kano walczyli juniorzy i juniorzy młodsi. Wiślacy sięgnęli tam po dwa medale, oba w zmaganiach juniorów młodszych.

Albin Kocioł był bezkonkurencyjny w kat. 81 kg. Wszystkie pojedynki wygrywał pewnie i z dużą przewagą. Do większego wysiłku zmusił go jedynie finałowy rywal Jakub Gwiazda (AZS UW Warszawa).

Kacper Gabor, mistrz Polski w kat. 46 kg, stanął na najniższym stopniu podium w kat. 50 kg.

MAGAZYN SPORTOWY24 - DARIUSZ SNARSKI, NAJSTARSZY POLSKI BOKSER ZAWODOWY NIE TYLKO O SPORCIE