Cztery medale olkuszan w kumite

KARATE. Z czterema medalami wrócili olkuszanie z mistrzostw Małopolski Oyama karate w Kumite, które odbyły się w Andrychowie. "Złoto" wywalczyła młodziczka Weronika Furman, w wadze powyżej 45 kg, w lekkim kontakcie. W mistrzostwach startowało sześcioro olkuszan.

"Brązowe" olkuszanki Fot. archiwum klubu

W turnieju wystartowało 200 zawodników z 22 klubów całej Polski. - Weronika wykazała się dużą dojrzałością,a jej pojedynki były bardzo dynamiczne i obfitowały w ładne i kombinacje zakończone efektywnymi okrężnymi technikami nożnymi na dżodan, czyli głowę - tłumaczy Kazimierz Skalniak 3 dan, szef ekipy olkuskich karateków. - Nasza "złota dziewczyna" w finale zwyciężyła przed czasem, zdobywając ipon dzięki okrężnym technikom nożnym. Solidna i systematyczna praca na treningach przyniosła efekty. Weronika jest wicemistrzynią Polski w Kata, świetnie potrafi wykorzystać swoje wyszkolenie techniczne w walce z rywalką.

Udany występ zaliczył Miłosz Milej z Sułoszowej. Zdobył brązowy medal w młodzikach, w wadze do 35 kg. - Jego walki były zacięte i wyrównane. Determinacją i wolą walki, wysokimi technikami nożnymi, pokonał swoich przeciwników.

Brązowe medale zdobyły również młodziczka Kinga Kowal (kat do 35 kg), Agata Juszczak w juniorkach młodszych (do 50 kg.),

W zawodach startowali również: Mikołaj Renkiewicz i Jakub Soborski. Ten drugi w eliminacjach trafił na zawodnika, który ostatecznie zajął pierwsze miejsce w tej kategorii.

Organizatorem Mistrzostw był Małopolski Klub OYAMA Karate, kierowany przez sensei Jacka Kasperka 3 dan oraz Gmina Andrychów, pod patronatem OYAMA Polska Federacja Karate.

Turniej zgromadził liczną publiczność, żywiołowo dopingującą swoich zawodników. Mistrzostwa zaszczycił swoją obecnością dyrektor OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate do spraw wyszkolenia Shihan Andrzej Pierzchała 6 dan, z Krakowa. Sędzią głównym zawodów był Shihan Paweł Pajdak 5 dan z Sosnowca.