Cztery medale Rokicia

Aneta Osika (z lewej) i Paulina Krzysiek z Rokicia Szczytniki FOT. MICHAŁ KLAG
W minioną niedzielę w hali Bronowianki rozegrane zostały mistrzostwa Małopolski seniorów, w których wystartowało blisko sto zawodniczek i zawodników.

TENIS STOŁOWY. Jan Kaczor z Krakowa objawieniem mistrzostw Małopolski

Zgodnie z oczekiwaniami, najwięcej razy na podium stawały tenisistki Gorców Nowy Targ i reprezentanci Opoki Trzebinia, dwóch małopolskich klubów grających w pierwszej lidze.

W turnieju kobiet wystartowało 20 zawodniczek z 11 klubów. Turniej zakończył się po niespełna trzech godzinach. W finale Paulina Kowalczyk z Gorców pokonała swoją klubową koleżankę Małgorzatę Kalawę, po czym już wspólnie zdobyły złoty medal w grze deblowej. Bardzo dobrze wypadły zawodniczki Chomik Rokicia Szczytniki. W grze deblowej Paulina Krużel, startując z Aleksandrą Mozdyniewicz z Gorców zajęła drugie miejsce, a dwójka Rokicia Aneta Osika Paulina Krzysiek trzecią lokatę. Paulina Krużel jeszcze raz stanęła na drugim stopniu podium, startując w grze mieszanej z Rafałem Utylskim z Opoki. Aneta Osika, startując ze Sławomirem Osiką, zajęła trzecie miejsce.

Paulina Kowalczyk wygrywając w Krakowie, zapewniła sobie awans na mistrzostwa Polski, w których zagra także jej klubowa koleżanka Izabela Godlewska i Marta Smętek z Krakowa, które awans wywalczyły gromadząc wiele punktów na liście rankingowej. - Jestem zadowolony z występu moich zawodniczek. Ważne, że liczymy się w Małopolsce we wszystkich kategoriach wiekowych, co pokazuje nasza dobrą pracę - powiedział prezes Rokicia Szczytniki Wojciech Biernat.

Wśród mężczyzn miłą niespodziankę sprawił Jan Kaczor z Bronowianki, który zajął trzecie miejsce, tuż za faworyzowaną dwójką z Opoki Trzebinia. Mistrzem został Krzysztof Lubin, pokonując rozstawionego z "jedynką" Tomasza Klaga i tylko on zapewnił sobie awans do mistrzostw Polski. Te rozegrane zostaną w dniach od drugiego do czwartego marca w Wieliczce.

Nagrody najlepszym wręczali prezes Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Kazimierz Skrzypek i wiceprezes Andrzej Wojtas.

WYNIKI

Gra pojedyncza kobiet: 1. Paulina Kowalczyk (Gorce), 2. Małgorzata Kalawa (Gorce), 3. Katarzyna Galus i Klaudia Jaśkowiec (obie LUKS Skrzyszów);

gra podwójna kobiet: 1. Paulina Kowalczyk, Magdalena Kalawa (Gorce), 2. Aleksandra Mozdyniewicz (Gorce), Paulina Krużel (Rokicie Szczytniki), 3. Aneta Osika, Paulina Krzysiek (Rokicie) i Katarzyna Galus, Klaudia Jaśkowiec (Skrzyszów);

gra pojedyncza mężczyzn: 1. Krzysztof Lubin, 2. Tomasz Klag (obaj Opoka Trzebinia), 3. Jan Kaczor (Bronowianka Kraków) i Sławomir Osika (Spektrum Słopnice);

gra podwójna mężczyzn: 1. Tomasz Klag, Sebastian Lubaś (Opoka), 2. Krzysztof Lubin, Rafał Utylski (Opoka), 3. Marek Kądziela (Polfin Oswięcim), Albert Golonka (Płomień Limanowa) i Tomasz Janik, Sławomir Osika (Spektrum);

gra mieszana: 1. Klaudia Jaśkowiec (Skrzyszów), Mikołaj Kierski (Gorce), 2. Paulina Krużel (Rokicie), Rafał Utylski (Opoka), 3. Paulina Kowalczyk (Gorce), Tomasz Klag (Opoka) i Aneta Osika (Rokicie), Sławomir Osika (Spektrum).