Cztery medale tarnowskich judoków

Jerzy Filipiuk
Cztery medale zdobyli reprezentanci tarnowskich klubów podczas Otwartego Pucharu Polski, który odbył się w Łodzi. Były to zarazem międzynarodowe mistrzostwa tego miasta.

Najlepiej spisała się Magdalena Górska (MKS Pałac Młodzieży), która zajęła drugie miejsce w mocno obsadzonej (startowało 18 zawodniczek) kat. 63 kg. W finale przegrała z Rozalią Martynów (UKS Olimpia Nowa Sól).

Brązowy medal w tej samej kat. zdobyła Klaudia Dziarmaga (Błękitni). Na najniższym stopniu podium stanęli także Dominik Duź w kat. 38 kg i Krzysztof Gruchała (obaj MKS PM) w kat. 42 kg. W kategoriach tych rywalizowało odpowiednio 18 i 28 młodych judoków.

Ponadto na piątym miejscu w kat. 70 kg uplasowała się Weronika Jaklińska (Błękitni Tarnów).

W klasyfikacji punktowej mężczyzn MKS PM zajął czwarte miejsce, a w łącznej klasyfikacji medalowej siedemnastą lokatę.