Cztery zwycięstwa w Lidze MOZN

Narciarstwo alpejskie. Zawody Ligi MOZN dla dzieci i młodzieży Brugi Cup, które odbyły się w Suchem, okazały się udane dla alpejczyków z Krakowa i okolic. Wywalczyli kilka miejsc na podium, w tym cztery na jego najwyższym stopniu.

Najlepszy wynik z tego grona zanotował na Podhalu Ikatur Ski Club Mogilany. W slalomie gigancie Natalia Adamowska zwyciężyła w kategorii juniorek B, a w młodszej grupie, juniorów E, 2. lokatę wywalczył Stanisław Pleti.

Z wygranej cieszono się również w RysalSki Kraków - w juniorach B najlepszy okazał się Mikołaj Reiter, Sport Szok Kraków - Zofia Dulczewska w juniorach A, a także w Yeti Kraków - Wojciech Macheta w kategorii A. W tej ostatniej ekipie 3. lokatę w grupie C uzyskał Michał Macheta.

Dwóje medalistów było z AN Skillz Kraków, Natalia Sulicka była 2. w juniorkach B, a Joanna Książek 3. w grupie C. Podobny wynik osiągnęła ekipa Siepraw-Ski: Dawid Bucki zajął 2. miejsce w juniorach A, a Mateusz Bucki był 3. w kategorii B.

Rywalizacja w Lidze MOZN Brugi Cup 2017 powoli dobiega końca. Zawodnicy z naszego regionu liczą się w walce o końcowe zwycięstwo. Liderami w swych grupach są: Jan Łodziński (RysalSki, juniorzy D), Maja Chyla (Yeti, B), Wojciech Dulczewski (Sport Szok, B), Zofia Dulczewska (A) i Stanisław Hejmo (BiegunSport Kraków, A).