Czy Płatek znów da szansę Kaszubie?

AS
Jakub Kaszuba Fot. Michał klag
SPARING CRACOVII Z PRZEBOJEM. Dzisiaj piłkarze Cracovii zagrają drugi mecz kontrolny w tym sezonie, ich rywalem na sztucznym boisku przy ul. Wielickiej (początek, godz. 15.30) będzie II-ligowy Przebój Wolbrom.

"Pasy" gładko wygrały pierwszy sparing z Górnikiem Wieliczka 4-1. W tym meczu swoją pierwszą bramkę dla "Pasów" zdobył Bartosz Ślusarski, a dwa trafienia zaliczył Jakub Kaszuba, który na dzisiaj nie jest w pierwszej kadrze zespołu (liczy ona 26 zawodników), trenuje z zespołem Młodej Ekstraklasy.
Dzień po sparingu z Górnikiem Wieliczka Kaszuba zagrał 30 minut w meczu kontrolnym zespołu Cracovii z Młodej Ekstraklasy przeciwko Bruk-Bet Nieciecza (3-2) i także zdobył gola.
Czy dzisiaj trener Artur Płatek da znowu szansę 20-letniemu Kaszubie? Wydaje się to logiczne, bo skoro napastnik zdobywa w dwóch meczach, grając 75 minut, trzy gole, to tylko przemawia to na jego korzyść. Kaszuba mówi: - Zrobię wszystko, aby przekonać trenera do siebie. Na treningach będę ćwiczył na... 200 procent.
W sparingu nie zagrają leczący uraz Tupalski, trenujący indywidualnie Murawski, nie wiadomo, czy wystąpi Snadny, który ma problemy z plecami.
Cracovię definitywnie opuścił Sebastian Kurowski, wypożyczony na pół roku do II-ligowego Kolejarza Stróże, na tygodniowe testy do Lechii Gdańsk zaproszony został obrońca Łukasz Uszalewski. (AS)