Czy to kandydat na burmistrza Wadowic? Już się reklamuje na...

Czy to kandydat na burmistrza Wadowic? Już się reklamuje na bilboardach

Zdjęcie autora materiału
Bogumił Storch

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Taka nietypowa reklama na kamienicy przy ul. Lwowskiej budzi duże zainteresowanie przechodniów
1/4
przejdź do galerii

Taka nietypowa reklama na kamienicy przy ul. Lwowskiej budzi duże zainteresowanie przechodniów ©Bogumił Storch

Na jednej z kamienic przy wadowickim Rynku pojawił się tajemniczy bilboard. Czy to początek kampanii wyborczej?
Na sporej powierzchni ściany budynku przy głównej ulicy miasta, ul. Lwowskiej, powieszono dużą reklamę. Na niej swoją twarz pokazał, bliżej dotąd nieznany wadowiczanom, Michał Skorecki.

Zobacz galerię

Reklamuje się hasłem "Twoje Wadowice, Twoja przyszłość" i zaprasza na swój profil na Facebooku mieszkańców, do "otwartej dyskusji społecznej" na temat "najważniejszych spraw dla Wadowic".

Choć nie ma tu ani słowa o wyborach samorządowych i kandydowaniu na fotel burmistrza Wadowic, to przechodnie nie mają wątpliwości.

- Nie znam tego pana, ale widać, że już szykuje się do wyborów, ciekawe co będzie chciał nam zaproponować -mówi, patrząc w górę na, zajmującą sporą część kamienicy, reklamę, Wojciech Myszor z Wadowic.

Kim jest Michał Skorecki? Do tej pory nie angażował się zbytnio w polityczne życie Wadowic. Nie był radnym ani czynnym politykiem.

Wiadomo o nim na razie tyle, że jest rodowitym wadowianinem, absolwentem LO im. Wadowity, prawnikiem z wykształcenia. Przez ostatnie 12 lat pracował jako menadżer w firmach w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie. Twierdzi, że chce się zaangażować w sprawy Wadowic, bo widzi, że jego rodzinne miasto znalazło się w bardzo trudnej sytuacji.

"Dziś wiele dobrych i korzystnych dla gminy Wadowice inicjatyw społecznych nie realizuje się z powodu błędnych decyzji politycznych, zniechęcenia i marazmu lokalnych władz oraz przewlekłości procedur administracyjnych. Pomysł podjęcia publicznej dyskusji wynikł zatem bezpośrednio z przekonania, że to mieszkańcy mają pełne prawo współdecydować w najważniejszych dla nich sprawach, sprawach które dotyczą ich bezpośrednio i wpływają na jakość oraz poziom życia" - przekonuje w tekście do którego zachęca na swoim fanpage na Facebooku.

Przypomnijmy, że do tej pory tylko urzędujący burmistrz, Mateusz Klinowski jasno zadeklarował, że powalczy o kolejną kadencję i wcale nie ukrywa, że wszystkie jego ostatnie działania są podporządkowane kampanii wyborczej.

Już kilka tygodni temu zwołał na przykład spotkanie z mieszkańcami, na którym przekonywał m.in. że burmistrz - celebryta, za którego się uważa, może dać miastu i gminie wiele korzyści. Dodał, że tak jest na przykład w przypadku prezydenta Słupska, Roberta Biedronia.

Pozostałych kandydatów oficjalnie jeszcze nie ma. Lokalni działacze partii Nowoczesna już pół roku temu informowali, że postawią na radnego miejskiego Pawła Janasa, ale ten jak dotąd, nie potwierdził tych doniesień.

Z kolei poseł Kukiz'15 Józef Brynkus ogłosił, że co prawda jego ugrupowania wystawi w Wadowicach swojego kandydata,ale dodał, że jest jeszcze za wcześnie by ujawnić jego personalia. Niewykluczone, że z burmistrzem Klinowskim powalczy sam parlamentarzysta.

Nie wiadomo natomiast kogo poprze lub wystawi w wyborach wadowicka lewica. Z ogłoszeniem kandydata zwleka też Prawo i Sprawiedliwość. Tu faworytem, nieoficjalnie, jest starosta wadowicki Bartosz Kaliński.ZOBACZ KONIECZNIE:
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


WIDEO: Poważny program

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Czy jesteś

Czy jesteś "Januszem" za kierownicą? Sprawdź jakim typem kierowcy jesteś! [TEST]

HIPOKRATES MAŁOPOLSKI 2018 | Trwa głosowanie

HIPOKRATES MAŁOPOLSKI 2018 | Trwa głosowanie

SAMORZĄDOWIEC MAŁOPOLSKI Oceń rządy włodarzy i radnych w kończącej się kadencji samorządu

SAMORZĄDOWIEC MAŁOPOLSKI Oceń rządy włodarzy i radnych w kończącej się kadencji samorządu

Tak mieszka Robert Lewandowski - zobacz jego mieszkanie!

Tak mieszka Robert Lewandowski - zobacz jego mieszkanie!