Czysty hokej Oliwy

AS
"Polskie" zespoły w NHL zdobyły w ostatniej kolejce 3 punkty. Drużyna Krzysztofa Oliwy - Calgary Flames - pokonała na wyjeździe Phoenix Coyotes 2-1, a zespół Mariusza Czerkawskiego - New York Islanders - zremisował u siebie z Boston Bruins 2-2 po dogrywce.

W zwycięskim meczu Calgary Oliwa przebywał na lodzie blisko 6 minut i oddał 1 strzał. Tym razem Polak grał czysto, nie zanotował ani jednej kary. "Płomienie" miały przygniatającą przewagę, o czym świadczy stosunek strzałów: 34 do 12.
   W remisowym spotkaniu "Wyspiarzy" Czerkawski przebywał na lodzie przez 11 minut i 28 sekund i w tym czasie nie udało mu się oddać strzału na bramkę rywali. W obecnym sezonie Polak zdobył 15 bramek i 15 asyst.
   Wyniki: Buffalo - Montreal 4-1, NY Islanders - Boston 2-2, Columbus - New Jersey 3-4, Pittsburgh - Tampa Bay 2-6, Toronto - Carolina 0-2, Colorado - Edmonton 3-1, Phoenix - Calgary 1-2, Vancouver - Chicago 3-2.
   Islanders zajmują 3. miejsce w Atlantic Didision, w Konferencji Wschodniej 8., a więc ostatnie premiowane awansem do play off. Calgary jest trzecie w Northwest Division, a szóste w Konferencji Zachodniej. Gdyby tak zostało, trener reprezentacji Wiktor Pysz nie mógłby liczyć na start Czerkawskiego i Oliwy w MŚ dywizji 1 w Gdańsku.(AS)