Kolejarz Stróże (w niebieskich strojach) pokazał, kto awansował
Kolejarz Stróże (w niebieskich strojach) pokazał, kto awansował Fot. kow
KLASA A, grupa nowosądecka. Kolejarz lepszy w bezpośrednim starciu z wiceliderem z Tęgoborzy.

Dąbrovia Wielogłowy - Dunajec/Start Nowy Sącz 3:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Chochorowski 23, 2:0 Ziółkowski 44, 3:0 Piekoś 70, 3:1 Kołdras 79 samobójcza.
Dąbrovia: Tokarz - Chochorowski (26 RosiekI), Fałowski, Gargas, Gargula - HedwigI (76 Cisowski), Kołdras, Mordarski, Piękoś (70 Sobek) - Sułkowski (70 Bogdanowicz), Ziółkowski.
Dunajec/Start: Karkach - Czech (67 Jasiński), Czernecki, Fedko, Gomułka - Górski, Groń (60 Jankowicz), Mituś, Rzemiński (85 Jaśkiewicz) - Tocha, Wilczyński.
Sędziował: Piotr Myszogląd (Limanowa).
Widzów: 70.

Gospodarze zagrali dobre zawody i pokonali sądeczan. Jedyne trafienie dla sądeckiego ligowca było dziełem... Kołdarsa, który w 79 min zaskoczył płaskim strzałem własnego bramkarza. Zwycięstwo Dabrovii mogło być wyższe, ale napastnicy miejscowych zmarnowali kilka dogodnych okazji bramkowych.

Jedność Nowy Sącz - Victoria Witowice Dolne 1:4 (0:3)
Bramki: 0:1 Grobarczyk 10, 0:2 Kos 15, 0:3 Grobarczyk 40, 0:4 Mikulec 56, 1:4 Kożuch 65.
Jedność: Wójs (46 Chruślicki) - Oleksyk, Drożdż, Ożóg, Basiaga - Sikorski (65 Tarasek), Fecko (80 Farun), Rzeszuto, Bochenek - Kożuch, Ziółkowski.
Victoria: Olszewski - Skórnóg, OrzechowskiI, Szewczyk, Bugański - KosI, M. Bednarek, J. Bednarek, Krawczyk - Grobarczyk, Mikulec.
Sędziował: Maciej Rogóż (Nowy Sącz).
Widzów: 80.

Victoria przebudziła się w końcówce sezonu i odprawiła z kwitkiem zespół, któremu runda wiosenna kojarzyć się będzie z koszmarem. Zaledwie dwa zwycięstwa odniesione w tej części rozgrywek i zjazd w dół ligowej tabeli. Już po kwadransie goście prowadzili 2:0 i kontrolowali przebieg spotkania. Sądeczanie próbowali w drugiej połowie zmienić wynik rywalizacji, ale zagrali nieskutecznie. Jedyne trafienie dla nich było dziełem Kożucha przy rezultacie 0:4.

Nawoj Nawojowa - Górka Szczereż 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Zwoliński 22, 1:1 Stec 65.
Nawoj: Mirek - Kulpa, Ferenc, Biel, Maciak - Zwoliński (65 J. Bogdański), Musiał, Sadowski, P. Kotlarski - A. Bogdański, D. Kotlarski.
Górka: Dąbrowski - Bodziony, Czepielik, Florian, Kulak - Kurnyta, Pancerz, Stec, Tomasiak - Trzepak, Kornaś.
Sędziował: Dawid Marcisz (Nowy Sącz).
Widzów: 50.

Dobry mecz w Nawojowej na pożegnanie ze swoimi kibicami rozegrali piłkarze Nawoja. Od początku byli stroną dominującą i w 22 min Zwoliński pokonał po pięknej akcji bramkarza Górki. Kolejne minuty to nadal dominacja Nawoja. Podobnie było po przerwie. Wystarczył jednak jeden błąd obrony gospodarzy i Kulak precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę zaskoczył Mirka nie dając mu żadnych szans na skuteczną interwencję. Do końcowego gwizdka wielu emocji już nie było i spotkanie zakończyło się rezultatem nie krzywdzącym żadnego zespołu.

W innych meczach: LKS Świniarsko - Budowlani Jazowsko 2:0 (1:0), Wolak 23, Bodziony 65; Amator Paszyn - Zyndram Łącko 1:1 (0:1), Gwóźdż 67 - Dybiec 28; Kolejarz Stróże - Hart Tęgoborze 3:1 (2:0), Znamirowski 23, 67, 75 - Krawczyk 68; Grybovia Grybów - Orzeł Ptaszkowa 4:0 (2:0), Znamirowski 23, 67, Ptaszkowski 27, 90. Spotkanie Sokół - Zawisza zostanie rozegrane jutro.