Dali z siebie wszystko, co najlepsze

(ART)
Filip Mościcki (Kings)
Filip Mościcki (Kings) Fot. Artur Bogacki
Futbol amerykański. Dzięki piątej wygranej w szóstym swoim meczu I ligi (grupa południowa) Kraków Kings zapewnili sobie prawo gry w play-off o awans do Topligi.

Kraków Kings – AZS Silesia Rebels 41:10 (7:0, 14:3, 7:0, 13:7)

Punkty: Cyganik 12, Bywalec 12, Mościcki 6, Jankowski 6, Masłoń 5 – Markowski 6, Bołdys 4.

„Królowie” byli faworytami meczu z katowiczanami i nie zawiedli. Gospodarze w pierwszej połowie zaliczyli trzy przyłożenia (dwa były autorstwa Mateusza Cyganika), nie pozwalając jednocześnie na to rywalom. Jedyne punkty (3) goście zdobyli po kopnięciu z pola i wynik brzmiał 21:3.

Gdy w III kwarcie następny touchdown zanotował Filip Bywalec, stało się jasne, że komplet punktów zostanie w Krakowie. MVP spotkania wybrany został zawodnik gospodarzy, Jacek Bukowiec.

Krakowianom zostały dwa wyjazdowe mecze, w których powalczą o obronę 1. pozycji w grupie przed play-off. W grupie północnej do fazy pucharowej dostali się już Seahawks Sopot, w walce o drugą lokatę liczą się jeszcze trzy zespoły.

W pierwszej połowie grało nam się nieco ciężej, musieliśmy się nieco rozegrać. W drugiej części spotkania daliśmy już z __siebie wszystko, co najlepsze – powiedział Sławomir Ryś z Kings.

Grupa południowa, inny mecz: Tytani Lublin – Saints Częstochowa 35:20.