Daneczka wkupne do Unii

(ZAB)
Ekstraklasa hokejowa. W meczu otwarcia 16. kolejki oświęcimianie wygrali po ciężkim boju. Dzisiaj zostaną rozegrane kolejne mecze.

Orlik Opole - Unia Oświęcim 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)
1:0 Szydło (Sordon, F. Stopiński) 40, 1:1 Adamus (Piekarski) 49, 1:2 Daneczek (Bepierszcz) 52, 1:3 Daneczek (Szewczyk) 57, 1:4 Bepierszcz 60.
Sędziował: Paweł Breske (Jastrzębie). Kary: 32 (w tym 10 dla F. Stopińskiego) - 10 minut. Widzów: 200.
Orlik: Murray - Sordon, Kostek; Szczurek; Szczudło, F. Stopiński - M. Stopiński, Sznotala; Wójcik, Korzeniowski, Kozub - Siemiannikow, Bychawski; Wirolajnen, Harcharik, Maciej Rompkowski oraz Gawlik, Zwierz, Duda.
Unia: Fikrt - Vizvary, Vosatko; Bepierszcz, Zdenek, Daneczek - Gabryś, Ciura; Wojtarowicz, Tabaczek, Jaros - Piekarski, Kasperczyk; Adamus, Komorski, Piotrowicz oraz Szewczyk.

Goście przez dwie tercje toczyli bitwę z Murray'em. W ostatniej trzy gole zdobyli w przewadze. Wkupne do Unii zaliczył Czech Jan Daneczek, zdobywając ważne bramki.