Dawid tuż za podium

STM
We wtorek w Tarnowie rozegrane zostały indywidualne zawody, odbywającej się pod prasowym patronatem "Dziennika Polskiego", XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w dwuboju i trójboju nowoczesnym.

PIĘCIOBÓJ NOWOCZESNY. XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Tarnowie-Mościcach

Gospodarzom, reprezentantom UKS Sokół-Mościce Tarnów, nie udało się niestety stanąć na podium. Najbliższy tego był rywalizujący w dwuboju nowoczesnym chłopców, Dawid Bałut. Po pływaniu na dystansie 100 metrów stylem dowolnym (uzyskał w nim czas 57.59 s, co dało mu 1200 punktów wielobojowych) zajmował on drugie miejsce. Niestety, w biegu przełajowym na 1000 metrów Dawid, z rezultatem 2236 pkt. (1036 pkt.), uplasował się na jedenastej pozycji i ostatecznie z wynikiem 2236 pkt. sklasyfikowany został na najbardziej przez sportowców nielubianej, czwartej pozycji. Drugi z zawodników UKS Sokół-Mościce, Maciej Juruś na basenie osiągnął rezultat 1:04.25 min (1120 pkt.), natomiast trasę biegu pokonał w czasie 3:16.09 min (952 pkt.) i z dorobkiem 2072 pkt. sklasyfikowany został na 25. pozycji. Do rywalizacji dwuboistów przystąpił również trzeci tarnowianin, Patryk Głowacki. W pływaniu zaprezentował się on z dobrej strony (czas 58.77 s dał mu piątą pozycję), niestety, ze względu na chorobę nie przystąpił do biegu i z wynikiem 1184 pkt. uplasował się na ostatniej, czterdziestej pozycji. Tytuł mistrzowski wywalczył Bartosz Lilla z Sambora Tczew - 2292 pkt., wyprzedzając swojego klubowego kolegę Adriana Brodnickiego - 2260 pkt. oraz Bartosza Olesia z ZKS Drzonków - 2248 pkt.
W dwuboju nowoczesnym dziewczynek triumfowała Marta Korbecka (UKS Kapry-Armexim Pruszków) - 2440 pkt., druga była Maja Kwiatkowska (UKS Atut Częstochowa) - 2400 pkt., a na trzeciej pozycji sklasyfikowana została Daria Glanert (UKS "8" Starogard Gdański) - 2400 pkt. Z dwójki zawodniczek UKS Sokół-Mościce Tarnów lepiej spisała się Patrycja Jurkiewicz, która z wynikiem 2328 pkt. (pływanie - 1:07.08 min - 1156 pkt.; bieg - 3:18.88 min - 1172 pkt.) uplasowała się na dziewiątej pozycji. Druga z tarnowianek, Maja Klich, zdobyła 2124 pkt. (pływanie - 1:05.96 min - 1172 pkt.; bieg - 3:46.01 min - 952 pkt.), co dało jej 30. lokatę.
Rywalizacja w trójboju nowoczesnym (pływanie na 200 metrów stylem dowolnym plus bieg przełajowy na 2000 metrów połączony ze strzelaniem) dziewcząt najlepsza okazała się Anna Maliszewska z ZKS Drzonków - 4412 pkt., wyprzedzając Idę Cewińską z Startu Łódź - 4406 pkt. oraz Zuzannę Staniszewską z UKS Żolibórz Warszawa - 4394 pkt. W tej samej konkurencji wśród chłopców, mistrzowski tytuł wywalczył Przemysław Kryczka z warszawskiej Legii - 4852 pkt., a oprócz niego na "pudle" stanęli: Michał Gralewski (UKS Żoliborz Warszawa) - 4790 pkt. oraz Jarosław Świderski (UKS G-8 Bielany) - 4744 pkt. (STM)

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.