Debiut Andersona

Wczorajszy sparing, mimo później pory (początek o 19.30), zgromadził na trybunach sporo kibiców, co było spowodowane debiutem w krakowskiej drużynie Rodneya Andersona, ciemnoskórego koszykarza, który wzmocni "Smoki" w walce o ligowe punkty. Początek Anderson miał udany, w ciągu 5 minut zdobył 5 punktów. W miarę upływu czasu grał coraz lepiej, grając poprawnie w ataku i obronie oraz zaliczając 5 zbiórek i 2 asysty. Obok Andersona wyróżniającym się zawodnikiem był Mularski. Przewaga gospodarzy była najbardziej wyraźna w czwartej kwarcie, kiedy nie pozwolili rywalowi zdobyć punktów przez 7 minut i w tym czasie zapewnili sobie zwycięstwo.

(PAN)

W towarzyskim meczu koszykarze Wisły, przygotowujący się do rozgrywek I ligi, pokonali Mickiewicza Katowice 78-70 (15-14, 21-22, 22-22, 20-12). Punkty dla Wisły: Mularski 16, Klocek 16, Anderson 14, Trojan 8, Kasperzec 7, Wąs 7, Salamon 4, Dymacz 3, Kwandrans 3.