Debiut Krychowiaka

(FIL)
Hiszpania. Nowy sezon rozpoczął się od skan­da­lu. W meczu Malagi z At­hletic Bi­lbao sędzia nie uznał wyrównującego gola dla gości, strzelonego przez... bramkarza.

Gospodarze prowadzili od 35 minuty po rzucie karnym i dobitce Luisa Alberto. Potem goście mieli kilka okazji na wyrównanie. W 5 minucie doliczonego czasu – gdy Malaga grała tylko w dziewiątkę – bramkarz Athletic Gor­ka Iraizoz ładną „główką” po rzucie wolnym doprowadził do wyrównania. Antonio Mateu Lahoz nie uznał jednak gola. Nawet telewizyjne powtórki nie dają odpowiedzi na pytanie – dlaczego?

Grzegorz Krychowiak zadebiutował w Sevilli w meczu ligowym. Jego zespół tylko zremisował z Valencią 1:1, ale Polak zagrał dobrze, był aktywny, waleczny. Miał trzy udane dryblingi i sześć przechwytów, najwięcej w drużynie. Serwisy who­scored.com i goal.com wybrały Polaka graczem meczu. Ten drugi nazwał go „prawdziwym liderem drużyny”. „Marca” przyznała mu notę 6 (w skali 1–10).

W bramce Elche w meczu z Barceloną (zakończył się po zamknięciu numeru) po raz pier­wszy zagrał wypożyczony z PSV Eind­hoven Przemysław Tytoń. W De­portivo nie wystąpił były gracz Wisły Kraków Cezary Wilk.

W II lidze w roli trenera Osa­suny Pampeluna (2:0 z Barceloną II) zadebiutował jej były piłkarz (1989-94) i szkoleniowiec rezerw (2006-07) Jan Urban.

Wyniki

Malaga – Athletic 1:0 (1:0), Luis Alberto 35; Gra­nada – Deportivo 2:1 (0:1), Rochina 55, Babin 77 – Cavaleiro 20; Sevilla – Valencia 1:1 (1:0), Vidal 44 – Orban 88; Almeria – Espanyol 1:1 (0:0), Soriano 52 – Sergio Garcia 90; Eibar – Sociedad 1:0 (1:0), Lara 45. Po zamknięciu numeru: Barcelona – Elche, Celta – Getafe, Levante – Villarreal. Dziś: Real Madryt – Cordoba, Rayo – Atletico.