Decydowały rzuty karne

Walp
Niesamowicie emocjonujący przebieg miał finał Mistrzostw Gminy Brzesko w piłce nożnej szkół podstawowych. O zwycięstwie gospodarzy - reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku - decydowały rzuty karne. Jeszcze na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry mistrzem była drużyna SP 1 Jadowniki, jednak determinacja podopiecznych Pawła Sitarza spowodowała, że mecz zakończył się remisem, co oznaczało rozstrzygnięcie za sprawą "jedenastek".

BRZESKO. Mistrzostwa gminy w piłce nożnej

Finałowy mecz obserwowali niemal wszyscy uczniowie brzeskiej "trójki" z dyrektorem Henrykiem Rdzawskim na czele. Gospodarze posiadali przewagę, w języku sportowym zwaną optyczną, jednak zespół z jadownickiej "jedynki" przeciwstawił rywalom doskonale zorganizowaną obronę. Po jednym z kontrataków Jadowniki uzyskały prowadzenie, a strzelcem bramki był kapitan drużyny Maksymilian Legutko. Prawdziwe emocje rozpoczęły się w samej końcówce spotkania. Na kilka minut przed końcem meczu wzorowo prowadzący spotkanie Jan Chrabąszcz podyktował rzut karny dla Brzeska. Ku rozpaczy miejscowych kibiców Michał Topolski nie potrafił pokonać bramkarza Jadownik. Od tej pory brzeska "trójka" przeprowadzała atak za atakiem i w ostatniej minucie doprowadziła do wyrównania. Po jednej z wrzutek obrońca Jadownik zagrał w polu karnym ręką, tym razem "jedenastkę" bezbłędnie wykonał Mateusz Mirski.
   Seria rzutów karnych to popis bramkarski Oskara Domagały, który udanymi interwencjami doprowadził swoją drużynę do ostatecznego triumfu. Przy stanie 4-4 Oskar wspaniałą robinsonadą obronił strzał gracza z Jadownik, decydujący o zwycięstwie cios zadał Maciej Piórek, który technicznym strzałem ulokował piłkę w okienku.
   Wyniki
   Grupa I: SP 3 Brzesko - SP Jasień 1-0 (bramka: Michał Topolski), SP Jasień - SP 2 Jadowniki 0-0, SP 3 Brzesko - SP 2 Jadowniki 2-0 (Michał Topolski, Mateusz Mirski).
   Tabela
   1. SP 3 Brzesko 2 6 3-0
   2. SP Jasień 2 1 0-1
   3. SP 2 Jadowniki 2 1 0-2
   Grupa II: SP 1 Jadowniki - SP Poręba Spytkowska 2-0 (Maksymilian Legutko 2), SP Mokrzyska - SP Poręba Spytkowska 0-5 (Łukasz Zych 3, Bartłomiej Klimek, Mateusz Bieniek), SP 1 Jadowniki - SP Mokrzyska 0-0.
   Tabela
   1. SP 1 Jadowniki 2 4 2-0
   2. SP Poręba Spytkowska 2 3 5-2
   3. SP Mokrzyska 2 1 0-5
   Półfinały: SP 3 Brzesko - SP Poręba Spytkowska 2-1 (Michał Topolski, Damian Dobrzyński - Łukasz Zych), SP Jasień - SP 1 Jadowniki 0-1 (Fabian Węgrzyn)
   Mecz o 3. miejsce: SP Jasień - SP Poręba Spytkowska 0-2 (Mateusz Bieniek, Łukasz Zych)
   Finał: SP 3 Brzesko - SP 1 Jadowniki 1-1 (Mateusz Mirski - Maksymilian Legutko), karne: 5-4.