Derbowa wygrana Pałacu

STM
Obie drużyny podeszły do meczu bardzo poważnie, co sprawiło, że spora grupa kibiców była świadkami rozgrywanego w szybkim tempie i stojącego na wysokim poziomie spotkania. Rozpoczęło się ono od bramki zdobytej w 1 min przez Rafała Marcinka, ale jak się okazało było to jedyne prowadzenie, trenowanego przez Sebastiana Krawczyka i Stanisława Majorka, zespołu gości. Już cztery minuty później dzięki dwóm trafieniom Michała Górki oraz rzutowi Filipa Kępińskiego, było 3-1 dla Pałacu. Goście nie zamierzali wprawdzie dać za wygraną i jeszcze w 14 min przegrywali tylko 5-7; tarnowianie zdobyli jednak 5 bramek z rzędu i w 20 min po akcji Kępińskiego na tablicy pojawił się korzystny dla nich wynik 12-5. W kolejnych minutach oba zespoły zdobywały bramki seriami (14-9 w 25 min), a po wyrównanej końcówce pierwszej połowy odsłona ta zakończyła się sześciobramkowym prowadzeniem zespołu Józefa Bommersbacha.

Piłka ręczna juniorów

W kolejnym spotkaniu rewanżowej rundy rozgrywek o mistrzostwo małopolskiej ligi juniorów w piłce ręcznej, w Tarnowie doszło do derbowego spotkania pomiędzy MKS Pałac Młodzieży Tarnów a KKS-em Skrzyszów.

Także początek drugiej części meczu przebiegał pod znakiem zaciętej walki. W 34 min, po rzucie Bartosza Kubali, było wprawdzie 21-13, ale minutę później, dzięki wykorzystanemu przez Bartłomieja Siedlika rzutowi karnemu, przewaga Pałacu znów stopniała do 6 "oczek" (21-15). W kolejnych minutach utrzymywało się oscylujące w granicach 5-7 bramek prowadzenie tarnowian, w 46 min, po rzutach Dawida Szczepkowskiego i Kępińskiego, na tablicy pojawił się jednak rezultat 27-19. Ostatni tego dnia zryw skrzyszowian pozwolił im na doprowadzenie trzy minuty później - po dwóch trafieniach Marcinka i bramce Siedlika - do stanu 27-22. Po kilkuminutowym okresie gry bez celnych rzutów, dwie bardzo ważne bramki zdobył jednak Kamil Dereń; swoje trafienie dołożył także Górka i w 57 min gospodarze prowadzili 30-22. Ostatecznie spotkanie to zakończyło się wygraną MKS PM 31-24 (18-12).
W obu zespołach bardzo dobry mecz rozegrali bramkarze: Maciej Hołda i Jakub Bommersbach w Pałacu i Radosław Jachym w KKS-ie; łącznie broniąc 10 rzutów karnych i bardzo dużo sytuacji sam na sam. Mimo zwycięstwa, trener Bommersbach miał do swoich podopiecznych pewne zastrzeżenia co do gry w ataku (chwaląc ich równocześnie za postawę w obronie). Indywidualnie, oprócz wspomnianej dwójki bramkarzy, na słowa uznania tarnowskiego szkoleniowca zasłużyli: Filip Kępiński (bramkę zdobytą przez niego "wkrętką" z zerowego kąta uznać można za bramkę życia), Michał Górka (za skuteczne krycie lidera zespołu z Skrzyszowa, Bartłomieja Siedlika), Bartosz Kubala ("ciągniął" grę w przełomowych momentach), Wojciech Smagacz (za postawę w I połowie), Jakub Gruszka ("zarobił" kilka rzutów karnych), Dawid Szczepkowski (w drugiej połowie skutecznie krył na skrzydle bramkostrzelnego Macieja Olszewskiego) oraz Kamil Dereń (w końcówce spotkania zdobył w ważnym momencie 2 bramki).
MKS PM: Maciej Hołda, Jakub Bommersbach - Michał Górka 8, Filip Kępiński 8, Wojciech Smagacz 5, Bartosz Kubala 4, Kamil Dereń 2, Jakub Gruszka 2, Michał Jurkiewicz 1, Dawid Szczepkowski 1, Paweł Sokół.
KKS: Radosław Jachym - Maciej Olszewski 7, Rafał Marcinek 5, Bartłomiej Siedlik 4, Kamil Kumięga 3, Łukasz Sztorc 3, Paweł Boduszek 1, Mikołaj Sygnarowicz 1, Jakub Bednarz, Dawid Stelmach. (STM)