Derby dla Milanu

FIL
Wydarzeniem kolejki były derby Mediolanu, w których Milan wygrał z Interem 3-2, choć do 56 min przegrywał 0-2!

Włochy: Od 0-2 do 3-2 na San Siro – 6 bramek Romy

Na San Siro emocji było co niemiara. Występujący w roli gościa Inter do przerwy prowadził dwoma golami. Oba padły po rzutach rożnych egzekwowanych przez Stankovica. Najpierw trafił on do bramki bezpośrednio z rogu (!), a potem po jego centrze do piłki dobiegł Zanetti i silnym strzałem pokonał Didę. Po przerwie role się jednak odwróciły. Najpierw Tomasson dobił piłkę odbitą przez bramkarza gości Toldo, po chwili Kaka trafił do bramki z 25 metrów, a 5 min przed końcem meczu Seedorf popisał się skuteczną "bombą" z 30 metrów!
   Pecha mieli dwaj gracze Milanu - Nesta i Tomasson - którzy doznali poważnych kontuzji, odpowiednio mięśni lewej łydki i stłuczenia lewej kostki. Derby były zacięte, ostre, nikt nie żałował zdrowia. Efektem tego były wspomniane kontuzje i siedem żółtych kartek. Milan umocnił się na prowadzeniu w tabeli. Wicelider AS Roma rozgromił u siebie Sienę 6-0. O hat-trick postarał się Cassano.
   Wyniki: Milan - Inter 3-2 (0-2), Tomasson 56, Kaka 57, Seedorf 85 - Stankovic 15, Zanetti 40; Bologna - Juventus 0-1 (0-0), Iuliano 56; Chievo Werona - Lazio 0-0; czerwona kartka: Malago (Chievo) 58; Modena - Empoli 1-1 (1-0), Amoruso 37 - Rocchi 50; Reggina - Perugia 1-2 (0-1), Cozza 53 karny - Ze Maria 20, Hubner 90; Roma - Siena 6-0 (3-0), Cassano 19, 24 i 70, Mancini 31, Delvecchio 82, Totti 86; czerwone kartki: Zebina 48 - Juarez 76; Udinese - Ancona 3-0 (0-0), Fava 57, Jankulovski 84, Pizarro 87; Sampdoria - Parma 1-2 (0-0), Flores 83 - Gilardino 59, Bresciano 74; wczoraj późno wieczorem: Brescia - Lecce.
1. Milan 22 55 43-13
2. Roma 22 50 47- 9
3. Juventus 22 49 44-25
4. Lazio 22 40 33-22
5. Parma 22 39 32-26
6. Inter 22 36 38-20
7. Udinese 22 36 28-23
8. Sampdoria 22 30 27-26